Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Wyzwolenia, Łazy
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2416
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 21 lipca 2022 – 21 lipca 2023 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
2
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Wyzwolenia, Łazy: w statystykach ujęto 22 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 210 zł/m², a mediana powierzchni 59,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat zawierciański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 135 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 210 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 905 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 550 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zawierciański
- Liczba mieszkań w próbie
- 20
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zawierciańskim w 2025 roku: 8 550 zł miesięcznie. To 91,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 20 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zawierciańskim 31,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zawierciańskim w 2025 roku: 6,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,6% do 6,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 550 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
31,6
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2023, 74,2 m²
WYZWOLENIA 4, ŁAZY
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 043 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,2 m²
- parter
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 maja 2023, 74,2 m²
WYZWOLENIA 4, ŁAZY
295 000 złCena za metr kwadratowy: 3 976 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,2 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 marca 2023, 47,3 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 440 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2022, 74,2 m²
WYZWOLENIA 4, ŁAZY
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 043 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,2 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2021, 59,2 m²
WYZWOLENIA 6A, ŁAZY
103 500 złCena za metr kwadratowy: 1 748 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2021, 47,3 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 228 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,3 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2019, 59,2 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 196 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2019, 52,4 m²
WYZWOLENIA 10, ŁAZY
129 999 złCena za metr kwadratowy: 2 481 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,4 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2019, 52,9 m²
WYZWOLENIA 10, ŁAZY
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 363 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,9 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 kwietnia 2019, 74,2 m²
WYZWOLENIA 4, ŁAZY
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 224 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,2 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2019, 71,8 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 089 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,8 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2018, 59,2 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
124 000 złCena za metr kwadratowy: 2 095 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2018, 59,2 m²
WYZWOLENIA 6A, ŁAZY
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 027 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2018, 64,4 m²
WYZWOLENIA 12, ŁAZY
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 096 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2018, 33,3 m²
WYZWOLENIA 6A, ŁAZY
72 000 złCena za metr kwadratowy: 2 162 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2017, 47,3 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 431 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2014, 74,2 m²
WYZWOLENIA 4, ŁAZY
168 000 złCena za metr kwadratowy: 2 264 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,2 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2014, 73,6 m²
WYZWOLENIA 10, ŁAZY
135 000 złCena za metr kwadratowy: 1 834 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2014, 59,2 m²
WYZWOLENIA 6B, ŁAZY
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 027 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż budynku, 7 marca 2013
WYZWOLENIA 2, ŁAZY
23 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 4 września 2012
WYZWOLENIA 5, ŁAZY
30 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 maja 2010, 73,6 m²
WYZWOLENIA 10, ŁAZY
136 500 złCena za metr kwadratowy: 1 855 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,6 m²
- 4 izby
- piętro 3
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych