Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Ekologiczna, Baranów
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
3008
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 500zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
533 455zł
Mediana powierzchni ?
82,1m²
Liczba transakcji ?
10
- 3 września 2025 – 3 września 2026 · 10 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Ekologiczna, Baranów: w statystykach ujęto 10 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 500 zł/m², a mediana powierzchni 82,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 10 | 6 500 zł/m² | 533 455 zł | 82,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat kępiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
9,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 533 455 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 500 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 82,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 59 056 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 6 735 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kępiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 roku: 6 735 zł miesięcznie. To 71,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 162,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 533 455 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kępińskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 roku: 1,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
6 735 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
71,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,5
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4C, Baranów
574 490 złCena za metr kwadratowy: 7 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4A, Baranów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 3 655 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4A, Baranów
350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 265 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4A, Baranów
570 000 złCena za metr kwadratowy: 6 945 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4A, Baranów
570 000 złCena za metr kwadratowy: 6 945 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2026, 82,07 m²
Ekologiczna 4A, Baranów
270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2025, 82,07 m²
EKOLOGICZNA 4E, BARANÓW
533 455 złCena za metr kwadratowy: 6 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2025, 82,07 m²
EKOLOGICZNA 4E, BARANÓW
533 455 złCena za metr kwadratowy: 6 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2025, 82,07 m²
EKOLOGICZNA 4D, BARANÓW
533 455 złCena za metr kwadratowy: 6 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2025, 82,07 m²
EKOLOGICZNA 4D, BARANÓW
459 592 złCena za metr kwadratowy: 5 600 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,07 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych