Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Dobre
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 023zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
90 000zł
Mediana powierzchni ?
48,4m²
Liczba transakcji ?
14
- 24 lipca 2024 – 24 lipca 2026 · 14 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaDobre to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 56 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 023 zł/m², a mediana powierzchni 48,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 2 023 zł/m² | 90 000 zł | 48,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 6 | 2 482 zł/m² | 160 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 13 | 2 023 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 2 023 zł/m² | −11,4% | Niska próba |
| 2025 | 6 | 2 284 zł/m² | −47,7% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 1 000 zł/m² | −53,9% | Niska próba |
| 2020 | 6 | 2 167 zł/m² | +19,5% | Niska próba |
| 2019 | 8 | 1 814 zł/m² | +105,9% | Niska próba |
| 2018 | 6 | 881 zł/m² | −35,1% | Niska próba |
| 2016 | 5 | 963 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Dobre; część danych: powiat radziejowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 83 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 588 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 474 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 887 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat radziejowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 56
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 7 887 zł miesięcznie. To 84,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 83 000 zł — z 53 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Dobre mieszkały 4 763 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 14 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radziejowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 630 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 15,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,7% do 15,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 579 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 190,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,3 do 0,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 887 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 579 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
11,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 763osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
641osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
683osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 004osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 332osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 103osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
45
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 760
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 078
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 71 m²
Szkolna 15, Dobre
85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 197 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 51 m²
Wiejska 16, Dobre
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 941 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 131 m²
Powstańców 9, Dobre
265 000 złCena za metr kwadratowy: 2 023 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 131 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 45,04 m²
Piekarska 5, Dobre
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 332 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,04 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 53,7 m²
Parkowa 3, Dobre
175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 259 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2025, 60 m²
Powstańców 8, Dobre
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2025, 42 m²
Szkolna 15, Dobre
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 429 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2025, 47,23 m²
Parkowa 5, Dobre
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 599 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,23 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2025, 29 m²
Szkolna 5A, Dobre
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 724 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29 m²
- 2 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2025, 42 m²
Szkolna 15, Dobre
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 690 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Dobre?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Dobre wynosi 2 023 zł/m² na podstawie 14 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Dobre?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 90 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Dobre rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Dobre rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 023 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych