Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Michów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 12 maja 2020 – 12 maja 2022 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: maj 2022 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMichów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Michów; część danych: powiat lubartowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 7 671 zł miesięcznie. To 81,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Michów mieszkało 5 257 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubartowskim 11,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 12,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,1% do 12,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 772 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 671 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 772 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 257osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 663osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
637osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
920osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
999osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 471osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 230osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
32
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 435
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 122
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Michów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2022, 40 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2019, 55,37 m²
121 000 złCena za metr kwadratowy: 2 185 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,37 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2019, 60,35 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 486 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,35 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Michów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Michów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Michów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Michów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Michów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2022, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2022. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych