Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Stanin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
47,2m²
Liczba transakcji ?
5
- 31 lipca 2024 – 31 lipca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 4 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStanin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 352 transakcje.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 15 | 43 zł/m² | 89 000 zł | 3 950,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 119 | 5 zł/m² | 40 000 zł | 4 300,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | 4 zł/m² | 24 750 zł | 3 600,0 m² |
| Budynki Niska próba | 26 | brak danych | brak danych | 93,6 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Stanin; część danych: powiat łukowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −81 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łukowskim w 2025 roku: 7 467 zł miesięcznie. To 79,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stanin mieszkało 8 989 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 81 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łukowskim 11,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie łukowskim w 2025 roku: 4,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,9% do 4,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 453 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 467 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 453 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 989osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 561osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 428osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 577osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 795osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 807osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 215osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 595osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−81 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−9,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−9,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
31
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
112
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 516
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
911
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 kwietnia 2022 | Jeleniec Lokal 9 | 165 000 zł | 2 466 zł/m² ? | 66,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 7 grudnia 2021 | Jeleniec Lokal 1 | 140 000 zł | 4 375 zł/m² ? | 32,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 3 września 2021 | Jeleniec Lokal 1 | 66 000 zł | 2 063 zł/m² ? | 32,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 30 sierpnia 2021 | Jedlanka Lokal 3 | 205 000 zł | 4 343 zł/m² ? | 47,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 lipca 2021 | Jedlanka Lokal 4 | 205 000 zł | 2 547 zł/m² ? | 80,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Stanin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Stanin wynosi brak danych/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Stanin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Stanin rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Stanin nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 4 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 4 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych