Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Siepraw

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1209062

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 11 września 2022 – 11 września 2024 · 4 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2024 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Siepraw to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 3 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Siepraw; część danych: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +13,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +70 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Siepraw mieszkały 9 804 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 70 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 107 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 103,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,3 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 029 złmiesięcznie

    +159,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 107 złrocznie

    +103,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,7%

    +11,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,8%

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 804osoby

    +13,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 936osób

    +15,3%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 868osób

    +11,8%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 776osób

    +13,6%18,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 699osób

    −9,2%17,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 341osób

    +15,0%23,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 477osób

    +13,0%25,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 511osób

    +55,3%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +70 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    7,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    6,9

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    123

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    53

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,8

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    8 772

    +18,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 208

    +41,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2024, 43,7 m²

      Kawęciny 18, Siepraw

      343 000 złCena za metr kwadratowy: 7 849 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,7 m²
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2024, 78,3 m²

      Kawęciny 18, Siepraw

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 4 981 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 78,3 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2023, 95,1 m²

      Kawęciny 18, Siepraw

      370 000 złCena za metr kwadratowy: 3 891 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95,1 m²
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2023, 62,23 m²

      Kawęciny 46, Siepraw

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 045 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,23 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 sierpnia 2022, 48,92 m²

      Kawęciny 46, Siepraw

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 818 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,92 m²
      • 3 izby
      • parter
      • poza medianami cen
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2020, 69,4 m²

      Kawęciny 18, Siepraw

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 170 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,4 m²
      • 4 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Siepraw?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Siepraw wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Siepraw?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Siepraw rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Siepraw rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2024, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2024. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych