Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Radłów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1216053

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 29 września 2024 – 29 września 2026 · 4 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Radłów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 982 transakcje.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 13 81 zł/m² 70 000 zł 1 051,0 m²
Działki rolne 138 12 zł/m² 43 000 zł 2 900,0 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba
8 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 3 brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Radłów - miasto 4 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radłów; część danych: powiat tarnowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    345 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 936 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    65,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 681 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 301 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnowski
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −5,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −29 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7 301 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 345 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radłów mieszkało 9 288 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnowskim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 344 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 101,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,6 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 301 złmiesięcznie

    +139,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 344 złrocznie

    +101,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,9%

    +4,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,6%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,6%

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 288osób

    −5,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 605osób

    −4,6%49,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 683osoby

    −5,8%50,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 295osób

    −7,9%13,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 460osób

    −33,0%15,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 158osób

    −2,7%23,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 650osób

    +2,8%28,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 725osób

    +21,7%18,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −29 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,4

    −8,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    62

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    91

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,1

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    8 751

    −4,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 805

    +30,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2026, 81,11 m²

      Bł. Karoliny Kózkówny 3P, Radłów

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 4 932 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 81,11 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2025, 70,21 m²

      Glowska 5, Radłów

      370 000 złCena za metr kwadratowy: 5 270 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,21 m²
      • 8 izb
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2024, 38,7 m²

      Szkolna 1a, Radłów

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 651 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,7 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2024, 80,96 m²

      Bł. Karoliny Kózkówny 3,3A, Radłów

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 4 941 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,96 m²
      • 2 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2024, 23,5 m²

      Szkolna 1a, Radłów

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 5 106 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 23,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 czerwca 2024, 80,96 m²

      Bł. Karoliny Kózkówny 3B,3C, Radłów

      530 000 złCena za metr kwadratowy: 6 546 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,96 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2024, 35,7 m²

      Biskupska 8d, Radłów

      36 000 złCena za metr kwadratowy: 1 008 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2023, 80,96 m²

      Bł. Karoliny Kózkówny 3C, Radłów

      464 000 złCena za metr kwadratowy: 5 731 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,96 m²
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2023, 80,96 m²

      Bł. Karoliny Kózkówny 3A, Radłów

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 3 953 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,96 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2023, 48,7 m²

      Przelotowa 4, Radłów

      143 000 złCena za metr kwadratowy: 2 936 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,7 m²
      • 5 izb

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Radłów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Radłów wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Radłów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Radłów?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Radłów rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Radłów rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych