Budynki

Glinojeck

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Glinojeck 1402033 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

523 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

32 000 zł

Mediana metrażu

67,2 m²

Liczba transakcji

35

Ostatnie 24 miesięcy · 35 aktów notarialnych

Opis obszaru

Glinojeck to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 479 transakcji.

Budynki: 35 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 523 zł/m², a mediana metrażu 67,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 5 3 141 zł/m² 127 000 zł 36,0 m²
Działki budowlane 229 32 zł/m² 50 000 zł 1 247,5 m²
Działki rolne 150 9 zł/m² 60 000 zł 4 772,0 m²
Działki pozostałe 47 3 zł/m² 36 500 zł 4 375,0 m²
Budynki 73 1 200 zł/m² 105 000 zł 68,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Glinojeck; część danych: powiat ciechanowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 128,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 127 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 5 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Glinojeck mieszkało 6 927 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 13,7%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 8 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ciechanowskim 13,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 13,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 8,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 395 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 135,8%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,7 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
127 000 zł
Mediana ceny za m²
3 141 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
36,0 m²
Szacunkowy dochód netto
6 094 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 456 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat ciechanowski
Liczba mieszkań w próbie
5
Cena całego mieszkania 127 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 130 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 469 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -13,7%
Saldo migracji 2025 +8 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim

?
8 456 zł+128,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
8 395 zł+135,8%
Wynagrodzenie vs Polska?
90,2%+1,0
Stopa bezrobocia?
8,3%-6,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
6,2%-3,7

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Glinojeck

?
6 927 -13,7%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 476-13,2%
Kobiety?
3 451-14,2%
Wiek
0-14 lat?
1 002-25,8%
15-29 lat?
1 228-25,3%
30-44 lata?
1 374-20,5%
45-64 lata?
1 923-9,7%
65+?
1 400+19,3%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Glinojeck przybyło 8 osób przez migracje w 2025 r.

?
+8 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
1,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
1,1+7,4
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
81
Wymeldowania?
73

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ciechanowskim

?
13,4-6,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,8+2,1
Wodociąg?
6 925-13,8%
Kanalizacja?
4 748-9,9%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.01.2026 19B, Ogonowo Budynek 71_BUD 71,5 m² ?
14.01.2026 27, Wólka Garwarska Budynek 61_BUD 93,5 m² ?
14.01.2026 27, Wólka Garwarska Budynek 62_BUD 88,9 m² ?
14.01.2026 27, Wólka Garwarska Budynek 64_BUD 37,4 m² ?
14.01.2026 27, Wólka Garwarska Budynek 63_BUD 42,2 m² ?
18.11.2025 Sadek Budynek 37_BUD 59,1 m² ?
18.11.2025 Sadek Budynek 38_BUD 58,8 m² ?
28.10.2025 34, Kondrajec Szlachecki Budynek 29_BUD 30,3 m² ?
28.10.2025 34, Kondrajec Szlachecki Budynek 30_BUD 12,8 m² ?
28.10.2025 34, Kondrajec Szlachecki Budynek 32_BUD 24,0 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ciechanowskim