Powiat
Ceny mieszkań w powiecie ciechanowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 300 zł/m²
+72,5% r/r
Mediana ceny całkowitej
328 042 zł
Mediana metrażu
53,6 m²
Liczba transakcji
184
Ostatnie 12 miesięcy · 184 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import: 15 sierpnia 2026
Opis obszaru
powiat ciechanowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 512 transakcji.
Mieszkania: 184 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 6 300 zł/m², a mediana metrażu 53,6 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 461 | 5 533 zł/m² | 286 500 zł | 54,0 m² |
| Inne lokale | 199 | 1 166 zł/m² | 30 000 zł | 24,2 m² |
| Działki budowlane | 1211 | 80 zł/m² | 108 000 zł | 1 029,0 m² |
| Działki rolne | 1042 | 11 zł/m² | 89 000 zł | 7 234,5 m² |
| Działki pozostałe | 219 | 46 zł/m² | 55 000 zł | 3 001,0 m² |
| Budynki | 631 | 2 551 zł/m² | 165 000 zł | 84,2 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Ciechanów | 184 | 6 300 zł/m² |
| Grudusk | 2 | 3 008 zł/m² |
| Sońsk | 2 | 2 215 zł/m² |
| Gołymin-Ośrodek | 1 | — |
| Opinogóra Górna | 1 | — |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat ciechanowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 128,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 286 500 zł — z 461 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ciechanowskim 13,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 13,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 8,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,7 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 286 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 5 533 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,0 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 094 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 456 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ciechanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 461
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ciechanowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.02.2026 | Wincentego Witosa 33, Ciechanów Lokal 66_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 462 308 zł | 7 700 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 30.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 44_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 373 937 zł | 6 987 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 30.01.2026 | Wincentego Witosa 33, Ciechanów Lokal 49_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 326 716 zł | 6 100 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 7 |
| 29.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 7_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 365 296 zł | 6 800 zł/m² ? | 53,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 28.01.2026 | Wincentego Witosa 27, Ciechanów Lokal 447_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 590 000 zł | 10 407 zł/m² ? | 56,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 7 |
| 26.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 30_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 458 790 zł | 7 403 zł/m² ? | 62,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 26.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 4_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 323 973 zł | 7 533 zł/m² ? | 43,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 26.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 49_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 389 072 zł | 7 267 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 21.01.2026 | Aleksandrówka Lokal 16_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 443 240 zł | 7 172 zł/m² ? | 61,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 21.01.2026 | 49, Ślubowo Lokal 6_LOK | 95 000 zł | 1 987 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji dla wybranego typu.