Gmina

Ceny mieszkań w gminie Ciechanów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Ciechanów 1402022 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

3 988 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

429 500 zł

Mediana metrażu

107,7 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import: 15 sierpnia 2026

Opis obszaru

Ciechanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 610 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 2 3 988 zł/m² 429 500 zł 107,7 m²
Działki budowlane 284 93 zł/m² 108 000 zł 1 013,0 m²
Działki rolne 197 39 zł/m² 100 000 zł 6 801,0 m²
Działki pozostałe 39 71 250 zł 5 148,0 m²
Budynki 92 3 480 zł/m² 375 000 zł 102,3 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Ciechanów; część danych: powiat ciechanowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 128,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 429 500 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Ciechanów mieszkało 7 618 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 10,3%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 67 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ciechanowskim 13,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 13,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ciechanowskim w 2025 r.: 8,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 8,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 7 857 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 158,5%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,7 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
429 500 zł
Mediana ceny za m²
3 988 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
107,7 m²
Szacunkowy dochód netto
6 094 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 456 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat ciechanowski
Liczba mieszkań w próbie
2
Cena całego mieszkania 429 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 130 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 469 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +10,3%
Saldo migracji 2025 +67 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim

?
8 456 zł+128,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
7 857 zł+158,5%
Wynagrodzenie vs Polska?
90,2%+1,0
Stopa bezrobocia?
8,3%-6,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,2%-4,0

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Ciechanów

?
7 618 +10,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 803+8,9%
Kobiety?
3 815+11,7%
Wiek
0-14 lat?
1 279+12,3%
15-29 lat?
1 349-7,3%
30-44 lata?
1 637+1,9%
45-64 lata?
2 123+16,0%
65+?
1 230+40,1%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Ciechanów przybyło 67 osób przez migracje w 2025 r.

?
+67 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
8,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
8,5+10,5
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
143
Wymeldowania?
76

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ciechanowskim

?
13,4-6,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,8+2,1
Wodociąg?
6 775+12,8%
Kanalizacja?
1 523+159,9%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
23.05.2022 Mławska 20F, Chruszczewo Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 399 000 zł 3 705 zł/m² ? 107,7 m² ? 5 2
12.05.2022 Mławska 20F, Chruszczewo Lokal 2_LOK 460 000 zł 4 272 zł/m² ? 107,7 m² ? 5

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ciechanowskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ciechanów wynosi 3 988 zł/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.