Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w Radomiu

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

1463

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 476zł/m²

Cena transakcyjna −1,6% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

340 006zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,7m²

Liczba transakcji ?

386

  • 30 stycznia 2025 – 30 stycznia 2026 · 386 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat Radom to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 13 223 transakcje.

Mieszkania: 386 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 476 zł/m², a mediana powierzchni 47,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 386 7 476 zł/m² 340 006 zł 47,7 m²
Garaże Niska próba 29 1 450 zł/m² 35 000 zł 24,1 m²
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Biurowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 11 5 455 zł/m² 269 500 zł 42,8 m²
Działki budowlane 156 220 zł/m² 136 035 zł 601,0 m²
Działki rolne 154 117 zł/m² 120 000 zł 800,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 10 104 zł/m² 19 790 zł 774,0 m²
Budynki Niska próba 265 5 046 zł/m² 574 245 zł 85,2 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Radom 1 120 6 902 zł/m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    206 066 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 174 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    77 651 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 008 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Radom
    Liczba mieszkań w próbie
    5 246

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 206 066 zł — z 5 063 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 008 złmiesięcznie

    +140,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    96,1%

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,2%

    −8,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,6

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    29 stycznia 2026 190 000 zł 7 252 zł/m² ? 26,2 m² 1/1 ? 2 2
    29 stycznia 2026 560 000 zł 11 696 zł/m² ? 47,9 m² 1/1 ? 3 2
    28 stycznia 2026 795 000 zł 10 673 zł/m² ? 74,5 m² 1/1 ? 4 1
    28 stycznia 2026 214 000 zł 6 116 zł/m² ? 35,0 m² 1/1 ? 3 3
    27 stycznia 2026 220 000 zł 6 316 zł/m² ? 34,8 m² 1/1 ? 3 9
    26 stycznia 2026 125 000 zł 2 896 zł/m² ? 43,2 m² 1/1 ? 4 7
    26 stycznia 2026
    Adama Rapackiego 8E, Radom Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    585 000 zł 8 545 zł/m² ? 68,5 m² 1/1 ? 4 3
    23 stycznia 2026 380 000 zł 9 000 zł/m² ? 42,2 m² 1/1 ? 2 5
    23 stycznia 2026 140 000 zł 4 361 zł/m² ? 32,1 m² 1/1 ? 2 5
    23 stycznia 2026 305 000 zł 5 690 zł/m² ? 53,6 m² 1/1 ? 4 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w Radomiu

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych