Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Łosice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 299zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
284 000zł
Mediana powierzchni ?
44,9m²
Liczba transakcji ?
93
- 20 maja 2025 – 20 maja 2026 · 93 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 23 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁosice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 163 transakcje.
Mieszkania: 93 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 299 zł/m², a mediana powierzchni 44,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 93 | 6 299 zł/m² | 284 000 zł | 44,9 m² |
| Inne lokale Niska próba | 39 | 1 471 zł/m² | 18 000 zł | 12,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 6 | 65 zł/m² | 240 000 zł | 1 667,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 40 | 5 zł/m² | 120 000 zł | 5 308,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | 327 700 zł | 100,0 m² |
| Budynki Niska próba | 17 | 3 806 zł/m² | 300 000 zł | 95,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 19 | 6 289 zł/m² | 216 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 46 | 6 306 zł/m² | 284 000 zł | Wiarygodna |
| 4 pokoje | 13 | 6 206 zł/m² | 394 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 65 | 6 306 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 4 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Łosice - miasto | 97 | 6 299 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58 | 6 306 zł/m² | +1,4% | Wiarygodna |
| 2025 | 28 | 6 221 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Łosice; część danych: powiat łosicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 284 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 299 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 429 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 370 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łosicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 97
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −46 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łosickim w 2025 roku: 8 370 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 148,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 284 000 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łosice mieszkało 10 247 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 46 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łosickim 16,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 649 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łosickim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 829 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 199,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 9,0 do 9,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 370 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 829 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 247osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 991osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 639osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 545osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 142osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 599osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 322osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−46 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
130
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 045
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 135
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 maja 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 52 Udziały wymagają uwagi ? | 284 000 zł | 6 321 zł/m² ? | 44,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 19 maja 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 48 Udziały wymagają uwagi ? | 394 000 zł | 6 206 zł/m² ? | 63,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 13 maja 2026 | Kościuszki 11, Łosice Lokal 10 | 320 000 zł | 5 598 zł/m² ? | 57,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | 5 |
| 12 maja 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 68 | 284 000 zł | 6 321 zł/m² ? | 44,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 kwietnia 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 20 | 359 000 zł | 6 316 zł/m² ? | 56,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 31 marca 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 44 | 356 000 zł | 6 263 zł/m² ? | 56,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 26 marca 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 35 | 163 000 zł | 6 345 zł/m² ? | 25,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 26 marca 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 66 Udziały wymagają uwagi ? | 284 000 zł | 6 321 zł/m² ? | 44,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 18 marca 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 84 Udziały wymagają uwagi ? | 232 000 zł | 6 306 zł/m² ? | 36,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 13 marca 2026 | Wiejska 1C, Łosice Lokal 34 | 380 000 zł | 5 985 zł/m² ? | 63,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Łosice
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Łosice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Łosice wynosi 6 299 zł/m² na podstawie 93 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Łosice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 284 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Łosice?
Mediana ceny wynosi 6 306 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 84,2%.
Czy ceny mieszkań w gminie Łosice rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Łosice nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 299 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 23 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych