Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Radłów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1608052

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 025zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

175 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

49,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 17 kwietnia 2024 – 17 kwietnia 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Radłów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 18 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 025 zł/m², a mediana powierzchni 49,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 3 025 zł/m² 175 000 zł 49,2 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 5 3 025 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 5 1 497 zł/m² +15,3% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radłów; część danych: powiat oleski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    141 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 396 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 339 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 748 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat oleski
    Liczba mieszkań w próbie
    18

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −10,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −39 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oleskim w 2025 roku: 7 748 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 141 000 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radłów mieszkało 3 946 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 39 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie oleskim 12,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oleskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 999 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 164,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,2 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 748 złmiesięcznie

    +133,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 999 złrocznie

    +164,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +2,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,1%

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 946osób

    −10,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 907osób

    −10,5%48,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 039osób

    −9,7%51,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    547osób

    −12,5%13,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    638osób

    −27,9%16,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    864osoby

    −13,6%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 208osób

    −3,1%30,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    689osób

    +8,8%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −39 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −9,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,5

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    20

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    59

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,1

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,3

    +1,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 628

    −9,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    517

    −1,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2026, 45,44 m²

      Oleska 1A, Radłów

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 851 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,44 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2026, 49,2 m²

      Karmonki Stare 1c, Radłów

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 033 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,2 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2026, 99,18 m²

      12, Biskupice

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 3 025 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 99,18 m²
      • 5 izb
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2025, 46,29 m²

      3A, Ligota Oleska

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 700 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,29 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2025, 65,1 m²

      112, Sternalice

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 072 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 4 izby
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2023, 105,31 m²

      13, Biskupice

      272 000 złCena za metr kwadratowy: 2 583 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 105,31 m²
      • 5 izb
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2023, 72,4 m²

      97, Biskupice

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 210 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,4 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2023, 60,2 m²

      52, Kościeliska

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 3 073 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,2 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2022, 44,9 m²

      Karmonki Stare 1c, Radłów

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 118 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,9 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2022, 46,8 m²

      Karmonki Stare 1c, Radłów

      142 000 złCena za metr kwadratowy: 3 034 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,8 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Radłów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Radłów wynosi 3 025 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Radłów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 175 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Radłów rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Radłów rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 025 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych