Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Oleszyce
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 339zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
130 000zł
Mediana powierzchni ?
57,3m²
Liczba transakcji ?
6
- 9 października 2021 – 9 października 2023 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: październik 2023 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOleszyce to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 58 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 339 zł/m², a mediana powierzchni 57,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 2 339 zł/m² | 130 000 zł | 57,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 6 | 2 339 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 13 | 2 156 zł/m² | +4,2% | Niska próba |
| 2019 | 11 | 2 140 zł/m² | +4,5% | Niska próba |
| 2018 | 7 | 2 048 zł/m² | +13,0% | Niska próba |
| 2017 | 5 | 1 812 zł/m² | −3,6% | Niska próba |
| 2016 | 8 | 1 879 zł/m² | +33,2% | Niska próba |
| 2015 | 5 | 1 411 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Oleszyce; część danych: powiat lubaczowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 067 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 803 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 805 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubaczowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 58
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −62 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 7 805 zł miesięcznie. To 83,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 57 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Oleszyce mieszkały 5 933 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 62 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubaczowskim 6,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 458 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 10,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 10,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 371 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 185,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 805 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 371 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 933osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 001osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
845osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
970osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 288osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 664osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 166osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−62 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−9,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
111
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
6,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 880
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 847
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2023, 58,4 m²
Oleszyce
265 000 złCena za metr kwadratowy: 4 538 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,4 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2022, 47,94 m²
Oleszyce
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 607 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,94 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2022, 65,2 m²
Oleszyce
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 071 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,2 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2022, 63,35 m²
Oleszyce
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 841 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,35 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2022, 56,3 m²
Oleszyce
110 000 złCena za metr kwadratowy: 1 954 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2021, 55,6 m²
Sucha Wola
50 000 złCena za metr kwadratowy: 899 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2021, 54,18 m²
Oleszyce
129 000 złCena za metr kwadratowy: 2 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,18 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 września 2021, 60,29 m²
Oleszyce
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 156 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,29 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2021, 58,5 m²
Oleszyce
148 000 złCena za metr kwadratowy: 2 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2021, 107 m²
Oleszyce
200 000 złCena za metr kwadratowy: 1 869 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107 m²
- 5 izb
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Oleszyce?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Oleszyce wynosi 2 339 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Oleszyce?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 57,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Oleszyce rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Oleszyce rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 339 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2023, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2023. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych