Przejdź do treści

Budynki · Ceny transakcyjne

Orły

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1813072

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

108,3m²

Liczba transakcji ?

34

  • 16 kwietnia 2024 – 16 kwietnia 2026 · 34 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Orły to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 339 transakcji.

Budynki: 34 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 108,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 19 56 zł/m² 105 000 zł 1 500,0 m²
Działki rolne Niska próba 106 4 zł/m² 6 000 zł 2 900,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki 34 brak danych brak danych 108,3 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Orły; część danych: powiat przemyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    155 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 863 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    65 310 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 500 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat przemyski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −4,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −24 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przemyskim w 2025 roku: 7 500 zł miesięcznie. To 80,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Orły mieszkało 8 498 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 24 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przemyskim 8,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 738 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przemyskim w 2025 roku: 16,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 16,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 106 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 194,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,4 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 500 złmiesięcznie

    +134,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 106 złrocznie

    +194,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    80,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    16,3%

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,5%

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    8 498osób

    −4,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 247osób

    −4,3%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 251osób

    −3,9%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 293osoby

    −12,7%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 513osób

    −25,2%17,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 891osób

    −8,2%22,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 242osoby

    +1,0%26,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 559osób

    +44,8%18,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −24 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,1

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    70

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    94

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    8,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,8

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    8 271

    −3,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    7 992

    −3,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    23 marca 2026 180, Trójczyce Budynek 144 brak danych brak danych 125,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    23 marca 2026 180, Trójczyce Budynek 269 brak danych brak danych 69,8 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    12 lutego 2026 58, Kaszyce Budynek 186 brak danych brak danych 88,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    12 lutego 2026 58, Kaszyce Budynek 187 brak danych brak danych 42,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 stycznia 2026 71, Małkowice Budynek 143 brak danych brak danych 222,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 stycznia 2026 71, Małkowice Budynek 144 brak danych brak danych 127,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 stycznia 2026 71, Małkowice Budynek 142 brak danych brak danych 125,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    12 listopada 2025 187, Małkowice Budynek 506 brak danych brak danych 96,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    12 listopada 2025 187, Małkowice Budynek 509 brak danych brak danych 127,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    6 października 2025 41A, Małkowice Budynek 512 brak danych brak danych 115,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie przemyskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych