Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Iwierzyce

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1815012

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 5 lipca 2019 – 5 lipca 2021 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2021 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Iwierzyce to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 transakcję.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Iwierzyce; część danych: powiat ropczycko-sędziszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +1,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +3 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 7 933 zł miesięcznie. To 84,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Iwierzyce mieszkały 7 764 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 3 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ropczycko-sędziszowskim 8,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 11,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 11,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 775 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 199,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 933 złmiesięcznie

    +135,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 775 złrocznie

    +199,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,6%

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    11,7%

    −5,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 764osoby

    +1,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 868osób

    +1,2%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 896osób

    +1,3%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 295osób

    +2,0%16,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 382osoby

    −20,4%17,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 670osób

    −3,7%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 115osób

    +16,9%27,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 302osoby

    +16,5%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +3 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    +1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    71

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    68

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    8,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,6

    +1,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 812

    +4,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 597

    +43,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    5 lipca 2021 150 000 zł 2 783 zł/m² ? 53,9 m² 1/1 ? 3 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Iwierzyce

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Iwierzyce?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Iwierzyce wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Iwierzyce?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Iwierzyce rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Iwierzyce rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2021, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2021. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych