Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Ostrów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 26 sierpnia 2024 – 26 sierpnia 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOstrów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 510 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 62 zł/m² | 162 075 zł | 1 414,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 165 | 13 zł/m² | 46 000 zł | 1 490,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 12 | 7 zł/m² | 31 325 zł | 1 500,0 m² |
| Budynki Niska próba | 22 | brak danych | brak danych | 65,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ostrów; część danych: powiat ropczycko-sędziszowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 7 933 zł miesięcznie. To 84,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ostrów mieszkało 7 517 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość rośnie.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie ropczycko-sędziszowskim 10,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik wzrósł z 10,2 do 10,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 11,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 11,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 14 239 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 136,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 1,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 933 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
14 239 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 517osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 799osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 718osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 367osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 263osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 806osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 948osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 133osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
53
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,9
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 315
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 682
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 grudnia 2021 | 307, Ocieka Lokal 1 | 150 000 zł | 1 819 zł/m² ? | 82,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 29 grudnia 2021 | 307, Ocieka Lokal 2 | 150 000 zł | 1 610 zł/m² ? | 93,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ropczycko-sędziszowskim
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ostrów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ostrów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ostrów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Ostrów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ostrów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych