Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Stawiski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2006053

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 17 czerwca 2024 – 17 czerwca 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Stawiski to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 244 transakcje.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 108 7,48 zł/m² 80 000 zł 4 900,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 16 4,00 zł/m² 80 000 zł 9 300,0 m²
Budynki Niska próba 24 brak danych brak danych 92,9 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 83,3%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 6 3 308 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 5 3 114 zł/m² +100,4% Niska próba
2021 5 1 554 zł/m² +9,2% Niska próba
2020 7 1 423 zł/m² −27,9% Niska próba
2019 5 1 973 zł/m² −1,1% Niska próba
2018 8 1 994 zł/m² +2,5% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Stawiski; część danych: powiat kolneński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    34 270 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    889 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 524 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 015 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kolneński
    Liczba mieszkań w próbie
    54

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −13,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −40 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kolneńskim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 34 270 zł — z 54 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stawiski mieszkało 5 436 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kolneńskim 10,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 406 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kolneńskim w 2025 roku: 13,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,8% do 13,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 782 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 277,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 015 złmiesięcznie

    +136,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 782 złrocznie

    +277,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +3,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,7%

    −3,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,5%

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 436osób

    −13,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 761osób

    −12,6%50,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 675osób

    −15,0%49,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    685osób

    −25,5%12,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    970osób

    −27,9%17,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 016osób

    −31,2%18,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 694osoby

    +8,3%31,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 071osób

    +7,0%19,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −40 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −7,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −6,8

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    33

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    73

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,1

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 473

    −12,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 697

    −12,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 60,1 m²

      plac Wolności 7, Stawiski

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 163 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,1 m²
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 63,99 m²

      550-lecia Stawisk 23, Stawiski

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 313 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,99 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2026, 19 m²

      Krótka 7, Stawiski

      45 000 złCena za metr kwadratowy: 2 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 52 m²

      Smolniki 5, Stawiski

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 442 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2025, 31,99 m²

      plac Wolności 5A, Stawiski

      63 150 złCena za metr kwadratowy: 1 974 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,99 m²
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 56,5 m²

      plac Wolności 18, Stawiski

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 4 248 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,5 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2024, 44,3 m²

      Łomżyńska 41, Stawiski

      216 000 złCena za metr kwadratowy: 4 876 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2024, 62,2 m²

      Sadowa 14, Stawiski

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 502 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2023, 43,15 m²

      Polowa 14, Stawiski

      84 110 złCena za metr kwadratowy: 1 949 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,15 m²
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2023, 27,84 m²

      Zjazd 17, Stawiski

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 898 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,84 m²
      • piętro 1
      • poza medianami cen

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Stawiski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Stawiski wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Stawiski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Stawiski rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Stawiski rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych