Przejdź do treści

Budynki · Ceny transakcyjne

Rychtal

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3008063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

1 877zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

160 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

95,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

22

  • 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 22 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Rychtal to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 116 transakcji.

Budynki: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 877 zł/m², a mediana powierzchni 95,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 9 brak danych brak danych 1 050,0 m²
Działki rolne 44 8 zł/m² 70 000 zł 4 800,0 m²
Budynki Niska próba 22 1 877 zł/m² 160 000 zł 95,4 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Rychtal; część danych: powiat kępiński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    95 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 947 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    59 056 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    6 735 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kępiński
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    −0,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −1 osoba

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 roku: 6 735 zł miesięcznie. To 71,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 162,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Rychtal mieszkało 3 525 osób. Od 2024 roku liczba mieszkańców spadła o 0,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 1 osobę więcej, niż się wprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kępińskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 roku: 1,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 129 zł na mieszkańca. Od 2024 roku dochody wzrosły o 14,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2024 roku wskaźnik wzrósł z 0,6 do 1,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    6 735 złmiesięcznie

    +162,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    13 129 złrocznie

    +14,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    71,9%

    +10,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,6%

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,9%

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 525osób

    −0,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 758osób

    −0,4%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 767osób

    −0,6%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    484osoby

    −5,1%13,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    565osób

    +0,2%16,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    823osoby

    −1,3%23,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    932osoby

    −1,0%26,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    721osób

    +3,9%20,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −1 osoba

    +96,2%

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,3

    +7,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    +7,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,9

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    33

    +13,8%

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    34

    −38,2%

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 354

    −0,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 275

    −1,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    25 sierpnia 2026 9, Stogniewice Budynki brak danych brak danych 27,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 sierpnia 2026 9, Stogniewice Budynki brak danych brak danych 82,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 sierpnia 2026 9, Stogniewice Budynki brak danych brak danych 25,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 Buczek Budynki brak danych brak danych 37,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 Buczek Budynki brak danych brak danych 129,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 Buczek Budynki brak danych brak danych 44,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 maja 2026 Irysowa 11, Rychtal Budynki brak danych brak danych 181,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 maja 2026 12, Sadogóra Budynki brak danych brak danych 58,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    26 marca 2026 AKACJOWA 2, RYCHTAL Budynki 280 000 zł 2 610 zł/m² ? 107,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    26 marca 2026 AKACJOWA 2, RYCHTAL Budynki 280 000 zł 5 024 zł/m² ? 55,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w gminie Rychtal

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych