Działki rolne
Rychtal
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
8 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
83 000 zł
Mediana metrażu
6 078,5 m²
Liczba transakcji
41
Ostatnie 24 miesięcy · 41 aktów notarialnych
Opis obszaru
Rychtal to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 104 transakcje.
Działki rolne: 41 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 8 zł/m², a mediana metrażu 6 078,5 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 5 | 1 947 zł/m² | 95 000 zł | 48,8 m² |
| Działki budowlane | 20 | 24 zł/m² | 40 000 zł | 1 307,0 m² |
| Działki rolne | 51 | 8 zł/m² | 83 000 zł | 6 700,5 m² |
| Budynki | 30 | 1 877 zł/m² | 160 000 zł | 107,3 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Rychtal; część danych: powiat kępińskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 r.: 6 736 zł miesięcznie. To 71,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 162,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 5 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. w gminie Rychtal mieszkało 3 525 osób. Od 2024 r. liczba mieszkańców spadła o 0,5%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 1 osobę więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie kępińskim 23,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,7 do 23,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 r.: 1,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 129 zł na mieszkańca. Od 2024 r. dochody wzrosły o 14,9%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,9 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 95 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 1 947 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 4 922 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 6 736 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kępiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Rychtal
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Rychtal ubyła 1 osoba przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie kępińskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Działki rolne
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Działki rolne”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.04.2026 | Szarlota Działka 159 Udziały wymagają uwagi ? | 4 200 000 zł | 13 zł/m² ? | 316 100,0 m² ? | 2/1 ? | — | — |
| 29.04.2026 | Szarlota Działka 160 Udziały wymagają uwagi ? | 4 200 000 zł | 167 zł/m² ? | 25 100,0 m² ? | 2/1 ? | — | — |
| 09.04.2026 | Cło Działka 292 | 150 000 zł | 7 zł/m² ? | 20 200,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 03.04.2026 | Derkacówka Działka 394/8 | 20 000 zł | 21 zł/m² ? | 962,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 30.01.2026 | Sadogóra Działka 232/2 | 110 000 zł | 8 zł/m² ? | 13 472,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.12.2025 | Mały Buczek Działka 225/1 | 17 500 zł | 10 zł/m² ? | 1 787,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 16.12.2025 | Huby Działka 271/7 | 40 000 zł | 6 zł/m² ? | 7 001,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 15.12.2025 | Rychtal Działka 95/2 | 160 000 zł | 94 zł/m² ? | 1 700,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 09.12.2025 | Zgorzelec Działka 234/2 | 13 000 zł | 3 zł/m² ? | 3 900,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 01.12.2025 | Skoroszów Działka 436 | — | — | 2 400,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.