Przejdź do treści

Inne lokale · Ceny transakcyjne

Wolin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3207063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 17 grudnia 2023 – 17 grudnia 2025 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 279 transakcji.

Inne lokale: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 37 3 846 zł/m² 230 000 zł 54,9 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 41 149 zł/m² 139 138 zł 798,5 m²
Działki rolne 197 35 zł/m² 121 500 zł 1 733,0 m²
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki 62 6 130 zł/m² 404 500 zł 62,7 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wolin; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    130 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 648 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 392 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kamieński
    Liczba mieszkań w próbie
    594

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −21 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 592 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wolin mieszkały 11 454 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 593 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 137,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,3 do 2,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +142,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 593 złrocznie

    +137,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +5,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,8%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 454osoby

    −6,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 709osób

    −6,7%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 745osób

    −6,7%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 377osób

    −25,8%12,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 763osoby

    −21,9%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 402osoby

    −14,2%21,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 136osób

    −14,9%27,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 776osób

    +64,9%24,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −21 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,3

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    134

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    155

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,9

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    10 812

    −5,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 131

    +0,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Inne lokale

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    21 listopada 2024 Zamkowa 3, Wolin Lokal 13 Udziały wymagają uwagi ? 182 820 zł 5 943 zł/m² ? 30,8 m² ? 6674/23502 ? brak danych 1
    7 sierpnia 2024 10, Ładzin Lokal 1 60 000 zł 1 263 zł/m² ? 47,5 m² ? 1/1 ? 2 1
    6 czerwca 2024 Adama Mickiewicza 4-4j, Wolin Lokal 12 195 000 zł 4 474 zł/m² ? 43,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    4 kwietnia 2024 Zamkowa 5, Wolin Lokal 6 30 000 zł 676 zł/m² ? 44,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    7 września 2023 Ciasna brak, Wolin Lokal 8 49 000 zł 3 061 zł/m² ? 16,0 m² ? 1/1 ? 1 brak danych
    21 czerwca 2023 Katedralna 15, Wolin Lokal U1 450 000 zł 5 754 zł/m² ? 78,2 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    26 kwietnia 2023 Katedralna 1, Wolin Lokal 1 120 000 zł 2 418 zł/m² ? 49,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    29 listopada 2021 Dargobądz 9, Dargobądz Lokal 3 70 430 zł 760 zł/m² ? 92,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    15 marca 2021 Światowida 1, Wolin Lokal 1 120 000 zł 3 225 zł/m² ? 37,2 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    15 stycznia 2021 Światowida 1, Wolin Lokal 3 172 000 zł 4 537 zł/m² ? 37,9 m² ? 1/1 ? brak danych 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Inne lokale” w gminie Wolin

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych