Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Wolin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3207063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 846zł/m²

Cena transakcyjna −12,7% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

230 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

54,9m²

Liczba transakcji ?

37

  • 17 grudnia 2023 – 17 grudnia 2025 · 37 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 25 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 279 transakcji.

Mieszkania: 37 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 846 zł/m², a mediana powierzchni 54,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 37 3 846 zł/m² 230 000 zł 54,9 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 41 149 zł/m² 139 138 zł 798,5 m²
Działki rolne 197 35 zł/m² 121 500 zł 1 733,0 m²
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki 62 6 130 zł/m² 404 500 zł 62,7 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 94,6%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 pokój 2 brak danych brak danych za mała próba
2 pokoje 5 1 095 zł/m² 33 000 zł Niska próba
3 pokoje 14 5 902 zł/m² 277 500 zł Niska próba
4 pokoje 9 3 605 zł/m² 230 000 zł Niska próba
5 pokoi 5 2 683 zł/m² 210 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 36 3 920 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Wolin - obszar wiejski 24 3 446 zł/m²
Wolin - miasto 13 5 612 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 8 2 786 zł/m² −31,2% Niska próba
2024 29 4 048 zł/m² −30,6% Niska próba
2023 47 5 837 zł/m² +42,4% Wiarygodna
2022 38 4 099 zł/m² +23,9% Wiarygodna
2021 35 3 308 zł/m² +2,4% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wolin; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    130 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 648 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 392 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kamieński
    Liczba mieszkań w próbie
    594

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −21 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 592 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wolin mieszkały 11 454 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 593 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 137,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,3 do 2,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +142,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 593 złrocznie

    +137,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +5,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,8%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 454osoby

    −6,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 709osób

    −6,7%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 745osób

    −6,7%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 377osób

    −25,8%12,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 763osoby

    −21,9%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 402osoby

    −14,2%21,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 136osób

    −14,9%27,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 776osób

    +64,9%24,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −21 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,3

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    134

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    155

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,9

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    10 812

    −5,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 131

    +0,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    11 grudnia 2025 Unin 18, Unin Lokal 2 225 000 zł 2 563 zł/m² ? 87,8 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    15 października 2025 Mokrzyca Mała 11, Mokrzyca Wielka Lokal 2 90 000 zł 3 010 zł/m² ? 29,9 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    1 października 2025 Słowiańska 11, Wolin Lokal 7 27 000 zł 773 zł/m² ? 34,9 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    27 sierpnia 2025 Ostromice 48b, Ostromice Lokal 7 331 000 zł 3 994 zł/m² ? 82,9 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    29 kwietnia 2025 Słoneczna 6, Kołczewo Lokal 17 340 000 zł 7 486 zł/m² ? 45,4 m² ? 1/1 ? 3 3
    4 kwietnia 2025 Dramino 12, Dramino Lokal 1 20 000 zł 368 zł/m² ? 54,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    9 stycznia 2025 Zwycięstwa 3a, Kołczewo Lokal 1 480 000 zł 9 211 zł/m² ? 52,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 stycznia 2025 17B, Unin Lokal 11 105 298 zł 1 347 zł/m² ? 78,2 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    13 grudnia 2024 Zwycięstwa 6, Kołczewo Lokal 1 230 000 zł 3 846 zł/m² ? 59,8 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    27 listopada 2024 Mała 5B, Wolin Lokal 13 330 000 zł 6 191 zł/m² ? 53,3 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Wolin

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wolin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wolin wynosi 3 846 zł/m² na podstawie 37 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wolin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 230 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wolin?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 920 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Wolin rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wolin spadły o 12,7% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 846 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 25 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 25 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych