Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 612zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
320 000zł
Mediana powierzchni ?
53,1m²
Liczba transakcji ?
13
- 17 grudnia 2023 – 17 grudnia 2025 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 25 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWolin - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 443 transakcje.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 612 zł/m², a mediana powierzchni 53,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 5 612 zł/m² | 320 000 zł | 53,1 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 24 | 150 zł/m² | 145 000 zł | 914,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 17 | brak danych | 216 000 zł | 3 217,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 15 | 7 773 zł/m² | 575 000 zł | 63,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 5 | 6 191 zł/m² | 320 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 13 | 5 612 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12 | 5 902 zł/m² | −7,3% | Niska próba |
| 2023 | 26 | 6 364 zł/m² | +43,1% | Niska próba |
| 2022 | 20 | 4 448 zł/m² | +13,5% | Niska próba |
| 2021 | 19 | 3 919 zł/m² | +11,4% | Niska próba |
| 2020 | 33 | 3 517 zł/m² | +11,8% | Wiarygodna |
| 2019 | 26 | 3 145 zł/m² | +15,4% | Niska próba |
| 2018 | 25 | 2 725 zł/m² | +7,5% | Niska próba |
| 2017 | 24 | 2 534 zł/m² | +22,6% | Niska próba |
| 2016 | 20 | 2 067 zł/m² | −11,5% | Niska próba |
| 2015 | 12 | 2 335 zł/m² | +10,9% | Niska próba |
| 2014 | 15 | 2 106 zł/m² | −20,9% | Niska próba |
| 2013 | 13 | 2 663 zł/m² | +24,7% | Niska próba |
| 2012 | 12 | 2 136 zł/m² | −24,3% | Niska próba |
| 2011 | 12 | 2 821 zł/m² | +29,2% | Niska próba |
| 2010 | 14 | 2 184 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 145 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 820 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 297
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −32 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 000 zł — z 295 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 520 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 32 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,7 do 1,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 520osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 319osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
544osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
627osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
994osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 185osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 170osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−32 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−7,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
32
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 472
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 937
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 października 2025 | Słowiańska 11, Wolin Lokal 7 | 27 000 zł | 773 zł/m² ? | 34,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 27 listopada 2024 | Mała 5B, Wolin Lokal 13 | 330 000 zł | 6 191 zł/m² ? | 53,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 października 2024 | Mała 7a, Wolin Lokal 17 | 580 000 zł | 7 644 zł/m² ? | 75,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 2 października 2024 | Gryfitów 11, Wolin Lokal 2 | 25 000 zł | 303 zł/m² ? | 82,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 2 października 2024 | Słowiańska 21, Wolin Lokal 1 | 330 000 zł | 5 073 zł/m² ? | 65,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 2 września 2024 | Henryka Sienkiewicza 8, Wolin Lokal 3 | 30 000 zł | 836 zł/m² ? | 35,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 17 sierpnia 2024 | Słowiańska 40, Wolin Lokal 11 | 320 000 zł | 6 765 zł/m² ? | 47,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 14 czerwca 2024 | Polna 30, Wolin Lokal 1 | 375 000 zł | 7 066 zł/m² ? | 53,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 24 maja 2024 | Henryka Sienkiewicza 4A, Wolin Lokal 16 | 82 370 zł | 1 555 zł/m² ? | 53,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 2 kwietnia 2024 | Wojska Polskiego 28a, Wolin Lokal 4 | 275 000 zł | 5 612 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto wynosi 5 612 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 320 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wolin - miasto wzrosły o 72,2% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 612 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 25 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 25 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych