Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wolin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 961zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
335 500zł
Mediana powierzchni ?
56,3m²
Liczba transakcji ?
35
- 11 grudnia 2023 – 11 grudnia 2025 · 35 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 330 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 961 zł/m², a mediana powierzchni 56,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 35 | 6 961 zł/m² | 335 500 zł | 56,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 9 | 6 765 zł/m² | 320 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 5 073 zł/m² | 330 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 22 | 6 961 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Wolin - obszar wiejski | 22 | 7 486 zł/m² |
| Wolin - miasto | 12 | 6 811 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17 | 6 856 zł/m² | +6,3% | Niska próba |
| 2023 | 35 | 6 450 zł/m² | +49,1% | Wiarygodna |
| 2022 | 28 | 4 326 zł/m² | +0,5% | Niska próba |
| 2021 | 25 | 4 305 zł/m² | +15,9% | Niska próba |
| 2020 | 32 | 3 716 zł/m² | +17,4% | Wiarygodna |
| 2019 | 27 | 3 166 zł/m² | +13,7% | Niska próba |
| 2018 | 35 | 2 785 zł/m² | +14,9% | Wiarygodna |
| 2017 | 35 | 2 423 zł/m² | +7,5% | Wiarygodna |
| 2016 | 24 | 2 254 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wolin; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 180 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 714 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 330
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −21 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 262 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wolin mieszkały 11 454 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 593 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 137,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,3 do 2,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 593 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 454osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 709osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 377osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 763osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 402osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 776osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−21 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
134
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
155
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 812
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 131
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 grudnia 2025 |
Unin 18, Unin
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
225 000 zł | 2 563 zł/m² ? | 87,8 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 15 października 2025 | 90 000 zł | 3 010 zł/m² ? | 29,9 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych | |
| 1 października 2025 |
Słowiańska 11, Wolin
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
27 000 zł | 773 zł/m² ? | 34,9 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 27 sierpnia 2025 |
Ostromice 48b, Ostromice
Lokal
|
331 000 zł | 3 994 zł/m² ? | 82,9 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 29 kwietnia 2025 |
Słoneczna 6, Kołczewo
Lokal
|
340 000 zł | 7 486 zł/m² ? | 45,4 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 4 kwietnia 2025 |
Dramino 12, Dramino
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
20 000 zł | 368 zł/m² ? | 54,4 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 stycznia 2025 |
Zwycięstwa 3a, Kołczewo
Lokal
|
480 000 zł | 9 211 zł/m² ? | 52,1 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 stycznia 2025 |
17B, Unin
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
105 298 zł | 1 347 zł/m² ? | 78,2 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 13 grudnia 2024 |
Zwycięstwa 6, Kołczewo
Lokal
|
230 000 zł | 3 846 zł/m² ? | 59,8 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 27 listopada 2024 |
Mała 5B, Wolin
Lokal
|
330 000 zł | 6 191 zł/m² ? | 53,3 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Wolin
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wolin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wolin wynosi 6 961 zł/m² na podstawie 35 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wolin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 335 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Wolin rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Wolin rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 961 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych