Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Resko
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 940zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
110 000zł
Mediana powierzchni ?
46,0m²
Liczba transakcji ?
41
- 8 czerwca 2025 – 8 czerwca 2026 · 41 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 19 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaResko to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 228 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 41 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 940 zł/m², a mediana powierzchni 46,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 41 | 2 940 zł/m² | 110 000 zł | 46,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 10 | 3 365 zł/m² | 86 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 22 | 2 908 zł/m² | 125 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 41 | 2 940 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Resko - miasto | 47 | 3 756 zł/m² |
| Resko - obszar wiejski | 27 | 2 446 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 2 880 zł/m² | −19,7% | Niska próba |
| 2025 | 39 | 3 588 zł/m² | +5,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 27 | 3 398 zł/m² | +9,9% | Niska próba |
| 2023 | 32 | 3 092 zł/m² | +70,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 32 | 1 816 zł/m² | −3,0% | Wiarygodna |
| 2021 | 31 | 1 872 zł/m² | +35,6% | Wiarygodna |
| 2020 | 37 | 1 381 zł/m² | +50,9% | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Resko; część danych: powiat łobeski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 396 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 203 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 098 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łobeski
- Liczba mieszkań w próbie
- 228
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −14,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −19 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łobeskim w 2025 roku: 8 098 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 221 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Resko mieszkały 6 984 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 19 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łobeskim 18,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie łobeskim w 2025 roku: 15,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 23,9% do 15,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 699 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 136,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,2 do 0,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 098 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 699 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 984osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 517osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 467osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
888osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 134osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 422osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 950osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 590osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−19 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
94
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 701
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 855
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 79,5 m²
Bolesława Prusa 27, Resko
365 000 złCena za metr kwadratowy: 4 591 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,5 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 53,49 m²
Mariana Buczka 15A, Resko
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 048 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,49 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 55,3 m²
27, Przemysław
85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 537 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2026, 38,2 m²
40B, Starogard
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 880 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 60,8 m²
7, Starogard
110 000 złCena za metr kwadratowy: 1 809 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 39,9 m²
14, Iglice
39 500 złCena za metr kwadratowy: 990 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,9 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 44,17 m²
Zachodnia 7, Resko
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 622 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,17 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 25,6 m²
Jedności Narodowej 32, Resko
110 000 złCena za metr kwadratowy: 4 297 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,6 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 78,2 m²
9a, Starogard
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 918 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,2 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2026, 64,09 m²
Bohaterów Warszawy 11, Resko
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 560 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,09 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Resko?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Resko wynosi 2 940 zł/m² na podstawie 41 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Resko?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 110 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Resko rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Resko spadły o 38,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 940 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 19 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 19 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych