Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

020812_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

1 045zł/m²

Cena transakcyjna +339,5% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

50 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,0m²

Liczba transakcji ?

126

  • 7 sierpnia 2024 – 7 sierpnia 2026 · 126 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 7 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Radków - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 666 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 49 15 zł/m² 60 866 zł 2 704,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 16 33 zł/m² 72 223 zł 2 650,0 m²
Budynki Niska próba 24 brak danych brak danych 99,0 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2021 30 1 088 zł/m² +4,8% Wiarygodna
2020 19 1 038 zł/m² +13,6% Niska próba
2019 17 914 zł/m² −13,4% Niska próba
2018 25 1 055 zł/m² −5,1% Niska próba
2017 16 1 112 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat kłodzki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    50 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 045 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,0 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 507 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 257 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kłodzki
    Liczba mieszkań w próbie
    126

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −10,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −16 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 8 257 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 000 zł — z 126 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 061 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kłodzkim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 13,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,9% do 13,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,6 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 257 złmiesięcznie

    +142,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,1%

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,4%

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,2%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 061osób

    −10,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 059osób

    −10,3%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 002osoby

    −10,1%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    786osób

    −15,0%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    950osób

    −29,4%15,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 371osób

    −12,2%22,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 606osób

    −16,8%26,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 348osób

    +36,3%22,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −16 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,0

    −1,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    49

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    65

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    29,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +0,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 031

    −10,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 391

    +2,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    3 marca 2022 16D, Ścinawka Dolna Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 8 000 zł 205 zł/m² ? 39,0 m² ? 255/420 ? 4 brak danych
    7 lutego 2022 ulica Obrońców Westerplatte 7, Ścinawka Średnia Lokal 2 130 000 zł 3 002 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    7 lutego 2022 Obrońców Westerplatte 7, Ścinawka Średnia Lokal 3 42 000 zł 1 373 zł/m² ? 30,6 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    28 grudnia 2021 119E, Ścinawka Dolna Lokal 4 325 600 zł 4 400 zł/m² ? 74,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    22 grudnia 2021 119E, Ścinawka Dolna Lokal 1 314 600 zł 4 400 zł/m² ? 71,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    20 grudnia 2021 119E, Ścinawka Dolna Lokal 3 185 660 zł 2 990 zł/m² ? 62,1 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    20 grudnia 2021 119E, Ścinawka Dolna Lokal 2 274 160 zł 4 600 zł/m² ? 59,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    16 grudnia 2021 4, Ścinawka Górna Lokal 4 49 000 zł 1 260 zł/m² ? 38,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    10 grudnia 2021 Sikorskiego 26, Ścinawka Średnia Lokal 8 70 000 zł 1 397 zł/m² ? 50,1 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    29 września 2021 40, Ścinawka Górna Lokal 6 102 000 zł 1 841 zł/m² ? 55,4 m² ? 1/1 ? 4 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski wynosi 1 045 zł/m² na podstawie 126 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 50 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radków - obszar wiejski wzrosły o 339,5% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 1 045 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych