Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 655zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
220 000zł
Mediana powierzchni ?
52,5m²
Liczba transakcji ?
12
- 3 marca 2024 – 3 marca 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTwardogóra - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 268 transakcji.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 655 zł/m², a mediana powierzchni 52,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 4 655 zł/m² | 220 000 zł | 52,5 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 56 | 70 zł/m² | 100 000 zł | 1 181,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 76 | 21 zł/m² | 78 000 zł | 3 007,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 8 | 4 655 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 4 790 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2021 | 6 | 2 936 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat oleśnicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 854 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 143 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 968 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat oleśnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 74
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +2,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −7 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oleśnickim w 2025 roku: 7 968 zł miesięcznie. To 85,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 130,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 62 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 342 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie oleśnickim 16,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oleśnickim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,8% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,4 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 968 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 342osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 141osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
997osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
995osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 449osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 171osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
72
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 998
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 831
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 listopada 2025 |
148, Grabowno Wielkie
Lokal
|
160 000 zł | 5 839 zł/m² ? | 27,4 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 22 października 2025 | 200 000 zł | 4 890 zł/m² ? | 40,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 2 września 2025 |
103, Grabowno Wielkie
Lokal
|
320 000 zł | 4 419 zł/m² ? | 72,4 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 1 lipca 2025 |
20, Gola Wielka
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
80 000 zł | 1 317 zł/m² ? | 60,7 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 26 marca 2025 | 295 000 zł | 4 870 zł/m² ? | 60,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 27 lutego 2025 |
Twardogórska 28, Goszcz
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
50 000 zł | 813 zł/m² ? | 61,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 27 lutego 2025 |
Twardogórska 28, Goszcz
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
50 000 zł | 945 zł/m² ? | 52,9 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 22 stycznia 2025 |
18, Drągów
Lokal
|
86 000 zł | 2 053 zł/m² ? | 41,9 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20 stycznia 2025 | 325 000 zł | 4 710 zł/m² ? | 69,0 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych | |
| 28 listopada 2024 | 90 000 zł | 3 285 zł/m² ? | 27,4 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski wynosi 4 655 zł/m² na podstawie 12 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 220 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Twardogóra - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 655 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 30 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych