Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 951zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
185 000zł
Mediana powierzchni ?
46,8m²
Liczba transakcji ?
5
- 4 sierpnia 2024 – 4 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSulęcin - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 217 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 951 zł/m², a mediana powierzchni 46,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 951 zł/m² | 185 000 zł | 46,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 7 | brak danych | brak danych | 990,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 62 | 26 zł/m² | 80 000 zł | 3 050,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 8 085,0 m² |
| Budynki Niska próba | 22 | brak danych | brak danych | 93,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 14 | 4 140 zł/m² | 142 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 11 | 3 578 zł/m² | 167 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 6 | 4 464 zł/m² | 258 789 zł | Niska próba |
| 6 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 8 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 36 | 4 092 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 3 951 zł/m² | +4,6% | Niska próba |
| 2025 | 17 | 3 777 zł/m² | −0,4% | Niska próba |
| 2024 | 11 | 3 793 zł/m² | −0,2% | Niska próba |
| 2023 | 10 | 3 800 zł/m² | +36,0% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 2 794 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat sulęciński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 155 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 220 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 882 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 692 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sulęciński
- Liczba mieszkań w próbie
- 24
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 7 692 zł miesięcznie. To 82,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 24 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 24 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 199 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 23 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sulęcińskim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,7% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 1,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 692 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 199osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 649osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 550osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
804osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
837osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 337osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
927osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
86
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 779
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 341
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 55,6 m²
20A, Zarzyń
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 698 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2026, 37,7 m²
7B, Wędrzyn
127 970 złCena za metr kwadratowy: 3 394 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 46,82 m²
10C, Wędrzyn
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,82 m²
- 5 izb
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2026, 55,5 m²
Osiedle Żubrów 6B, Żubrów
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 045 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2026, 27,9 m²
12A, Wędrzyn
101 000 złCena za metr kwadratowy: 3 620 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 czerwca 2026, 68,3 m²
62b, Ostrów
374 000 złCena za metr kwadratowy: 5 476 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,3 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 59,24 m²
15A, Wędrzyn
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 064 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,24 m²
- 6 izb
- piętro 5
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 34,3 m²
36, Brzeźno
43 000 złCena za metr kwadratowy: 1 254 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 46,82 m²
10C, Wędrzyn
185 000 złCena za metr kwadratowy: 3 951 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,82 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2026, 46,67 m²
10C, Wędrzyn
167 000 złCena za metr kwadratowy: 3 578 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,67 m²
- 4 izby
- piętro 5
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski wynosi 3 951 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 185 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sulęcin - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 951 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych