Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Sulęcin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 911zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
250 000zł
Mediana powierzchni ?
51,7m²
Liczba transakcji ?
71
- 14 sierpnia 2025 – 14 sierpnia 2026 · 71 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSulęcin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 671 transakcji.
Mieszkania: 71 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 911 zł/m², a mediana powierzchni 51,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 71 | 4 911 zł/m² | 250 000 zł | 51,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 7 | 160 zł/m² | 29 530 zł | 205,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 37 | 75 zł/m² | 99 360 zł | 1 374,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 6 | 5 116 zł/m² | 145 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 21 | 4 268 zł/m² | 204 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 21 | 5 676 zł/m² | 280 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 5 | 4 045 zł/m² | 267 579 zł | Niska próba |
| 6 izb | 5 | 4 561 zł/m² | 310 000 zł | Niska próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 8 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 4 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 62 | 4 911 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Sulęcin - obszar wiejski | 6 | 4 346 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52 | 4 970 zł/m² | −0,4% | Wiarygodna |
| 2025 | 58 | 4 990 zł/m² | +0,2% | Wiarygodna |
| 2024 | 79 | 4 981 zł/m² | −0,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 150 | 4 987 zł/m² | +20,8% | Wiarygodna |
| 2022 | 49 | 4 129 zł/m² | +25,5% | Wiarygodna |
| 2021 | 27 | 3 290 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Sulęcin; część danych: powiat sulęciński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 250 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 981 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 882 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 692 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sulęciński
- Liczba mieszkań w próbie
- 422
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 7 692 zł miesięcznie. To 82,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 415 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sulęcin mieszkały 14 694 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,3%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sulęcińskim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,7% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 078 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 1,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 692 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 078 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 694osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 258osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 436osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 079osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 249osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 345osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 911osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 110osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
168
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
168
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
14 074
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
11 886
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 sierpnia 2026 |
Park Bankowy 3A, Sulęcin
Lokal
|
192 000 zł | 4 025 zł/m² ? | 47,7 m² | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 29 lipca 2026 | 340 000 zł | 6 343 zł/m² ? | 53,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 27 lipca 2026 | 275 000 zł | 7 768 zł/m² ? | 35,4 m² | 1/1 ? | 2 | 1 | |
| 24 lipca 2026 | 375 000 zł | 6 996 zł/m² ? | 53,6 m² | 1/1 ? | 4 | 4 | |
| 23 lipca 2026 | 150 000 zł | 2 698 zł/m² ? | 55,6 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 22 lipca 2026 |
Lipowa 1, Sulęcin
Lokal
|
210 000 zł | 3 157 zł/m² ? | 66,5 m² | 1/1 ? | 7 | 1 |
| 21 lipca 2026 | 127 970 zł | 3 394 zł/m² ? | 37,7 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 17 lipca 2026 | 250 000 zł | 5 340 zł/m² ? | 46,8 m² | 1/1 ? | 5 | 2 | |
| 17 lipca 2026 | 255 000 zł | 5 020 zł/m² ? | 50,8 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 10 lipca 2026 |
Aleja Ostrowska 7, Sulęcin
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
23 570 zł | 258 zł/m² ? | 91,4 m² | 1/1 ? | 9 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Sulęcin
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sulęcin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sulęcin wynosi 4 911 zł/m² na podstawie 71 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sulęcin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 250 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Sulęcin?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 4 911 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 94,3%.
Czy ceny mieszkań w gminie Sulęcin rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Sulęcin wzrosły o 36,2% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 911 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych