Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lubniewice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 23 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 425zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
230 000zł
Mediana powierzchni ?
46,2m²
Liczba transakcji ?
23
- 10 sierpnia 2024 – 10 sierpnia 2026 · 23 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubniewice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 178 transakcji.
Mieszkania: 23 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 425 zł/m², a mediana powierzchni 46,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 23 | 4 425 zł/m² | 230 000 zł | 46,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 126 zł/m² | 110 000 zł | 993,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 35 | 106 zł/m² | 100 000 zł | 926,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 6 | 5 139 zł/m² | 180 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 6 | 5 405 zł/m² | 242 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 4 014 zł/m² | 290 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 5 | 4 678 zł/m² | 216 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 20 | 4 458 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Lubniewice - miasto | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 4 552 zł/m² | +2,9% | Niska próba |
| 2025 | 13 | 4 425 zł/m² | −5,4% | Niska próba |
| 2024 | 11 | 4 678 zł/m² | +62,4% | Niska próba |
| 2023 | 6 | 2 880 zł/m² | +34,3% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 2 144 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubniewice; część danych: powiat sulęciński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 170 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 231 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 882 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 692 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sulęciński
- Liczba mieszkań w próbie
- 52
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +19 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 7 692 zł miesięcznie. To 82,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 49 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubniewice mieszkało 2 990 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 19 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sulęcińskim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,7% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 721 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,5 do 3,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 692 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 721 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 990osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 486osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 504osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
407osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
388osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
696osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
823osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
676osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+19 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
44
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
25
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 792
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 471
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 45,9 m²
Jana Pawła II 38, Lubniewice
292 500 złCena za metr kwadratowy: 6 373 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,9 m²
- 5 izb
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2026, 51,45 m²
Jana Pawła II 38, Lubniewice
355 000 złCena za metr kwadratowy: 6 900 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,45 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2026, 32,15 m²
Świerczów 2/3, Lubniewice
36 000 złCena za metr kwadratowy: 1 120 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,15 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2026, 42,94 m²
Jana Pawła II 38, Lubniewice
350 000 złCena za metr kwadratowy: 8 151 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,94 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2026, 22,7 m²
Zamkowa 5, Lubniewice
62 000 złCena za metr kwadratowy: 2 731 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,7 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 43,75 m²
Suszyce 12/3, Lubniewice
35 000 złCena za metr kwadratowy: 800 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,75 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2025, 40,8 m²
Jana Pawła II 32, Lubniewice
230 000 złCena za metr kwadratowy: 5 637 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,8 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2025, 46,8 m²
Glisno
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,8 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2025, 75,7 m²
Słowiańskie 6B, Lubniewice
340 000 złCena za metr kwadratowy: 4 491 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,7 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2025, 49,3 m²
Trzcińce 9B, Lubniewice
255 000 złCena za metr kwadratowy: 5 172 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,3 m²
- 3 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubniewice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubniewice wynosi 4 425 zł/m² na podstawie 23 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubniewice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 230 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubniewice?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 4 458 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 91,3%.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubniewice rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Lubniewice rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 425 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych