Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 17 kwietnia 2024 – 17 kwietnia 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCielądz - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 499 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 15 | 18 zł/m² | 103 108 zł | 6 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 49 | 7,59 zł/m² | 60 000 zł | 3 147,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Cielądz; część danych: powiat rawski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 136 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 624 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 865 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rawskim w 2025 roku: 7 865 zł miesięcznie. To 83,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 136 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Cielądz mieszkało 3 839 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rawskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 914 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie rawskim w 2025 roku: 3,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,7% do 3,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 809 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 6,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 865 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 809 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 839osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 943osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 896osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
648osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
876osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
981osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
719osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
42
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 454
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
711
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2023, 56,19 m²
38B, Cielądz
367 000 złCena za metr kwadratowy: 6 531 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,19 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2023, 56,01 m²
38B, Cielądz
322 000 złCena za metr kwadratowy: 5 749 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,01 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2020, 40,48 m²
38B, Cielądz
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 964 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,48 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2017, 56,06 m²
38BM6, Cielądz
128 000 złCena za metr kwadratowy: 2 283 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,06 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2016, 77 m²
Cielądz
145 000 złCena za metr kwadratowy: 1 883 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2015, 55 m²
Cielądz
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Cielądz - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych