Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 30 września 2024 – 30 września 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZduńska Wola - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 832 transakcje.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 160 | 56 zł/m² | 73 000 zł | 1 413,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | 4,26 zł/m² | 40 000 zł | 6 700,0 m² |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zduńska Wola; część danych: powiat zduńskowolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 90 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 650 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 025 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 709 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zduńskowolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +52 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zduńskowolskim w 2025 roku: 7 709 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 90 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zduńska Wola mieszkało 12 406 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 52 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zduńskowolskim 9,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 688 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zduńskowolskim w 2025 roku: 8,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,6% do 8,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 833 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 133,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,6 do 5,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 709 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 833 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 406osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 230osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 944osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 103osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 685osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 612osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 062osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+52 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
193
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
141
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 307
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 163
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 51 m²
117, Wojsławice
330 000 złCena za metr kwadratowy: 6 471 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2023, 48,2 m²
116, Wojsławice
62 600 złCena za metr kwadratowy: 1 299 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2022, 55 m²
2UB, Czechy
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 636 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2022, 61,56 m²
47A, Izabelów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 873 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,56 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2022, 106,6 m²
107, Wojsławice
198 000 złCena za metr kwadratowy: 1 857 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2020, 52,99 m²
47A, Izabelów
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 019 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,99 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2020, 55,85 m²
47A, Izabelów
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 507 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,85 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2018, 61,56 m²
47A, Izabelów
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 462 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,56 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2015, 27,3 m²
117, Wojsławice
32 000 złCena za metr kwadratowy: 1 172 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,3 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2013, 120,45 m²
37, Opiesin
100 000 złCena za metr kwadratowy: 830 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 120,45 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zduńska Wola - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych