Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

102104_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 12 czerwca 2024 – 12 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 19 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Jeżów - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 39 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne Niska próba 5 13 zł/m² 70 000 zł 4 363,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 16 3 137 zł/m² 175 000 zł 87,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat brzeziński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    +0,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +10 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie brzezińskim w 2025 roku: 7 596 zł miesięcznie. To 81,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 176,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 261 osób. Od 2023 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 10 osób więcej, niż się wyprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie brzezińskim 14,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 494 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 16,2 do 14,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie brzezińskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,5% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2023 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2023 roku wskaźnik spadł z 3,1 do 1,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 596 złmiesięcznie

    +176,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,1%

    +14,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −4,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,9%

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    1 261osób

    +0,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    628osób

    −2,0%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    633osoby

    +3,3%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    172osoby

    −7,0%13,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    205osób

    −1,0%16,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    259osób

    +0,4%20,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    362osoby

    +1,7%28,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    263osoby

    +6,0%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +10 osób

    +433,3%

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    8,0

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    8,0

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    15

    +66,7%

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    5

    −58,3%

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,9

    −1,3

    Dane za 2024 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,6

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    1 043

    +0,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    795

    +1,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    4 lipca 2023 Osiedle 850-lecia Jeżowa Lokal 2 90 000 zł 2 378 zł/m² ? 37,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie brzezińskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jeżów - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 19 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych