Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Gorlice

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

120501_1

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 6 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 5 z 81 sprzedaży budynków w tym obszarze, a do mediany ceny za metr kwadratowy weszły 3 z nich. Pozostałe obejmują sprzedaże z bonifikatą, egzekucyjne, na cel publiczny lub bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa albo nieznanego sprzedającego, udziały w budynkach, akty z jedną ceną za kilka budynków albo ceny bardzo odbiegające od pozostałych.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 6 lutego 2024 – 6 lutego 2026 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

81

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 5 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

500 000zł

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

1 196m²

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

1kondygnacja

W 16 z 34 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Gorlice - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 210 transakcji.

Budynki: 3 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 6 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 5 z 81 sprzedaży budynków w tym obszarze, a do mediany ceny za metr kwadratowy weszły 3 z nich. Pozostałe obejmują sprzedaże z bonifikatą, egzekucyjne, na cel publiczny lub bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa albo nieznanego sprzedającego, udziały w budynkach, akty z jedną ceną za kilka budynków albo ceny bardzo odbiegające od pozostałych. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 500 000 zł, a mediana powierzchni działek 1 196 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 253 6 329 zł/m² 285 850 zł 47,8 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Biurowe 3 brak danych brak danych brak danych
Produkcyjne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 11 3 716 zł/m² 280 000 zł 57,2 m²
Działki budowlane 3 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 57 90 zł/m² 100 000 zł 1 299,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 6 109 zł/m² 490 807 zł 5 778,5 m²
Budynki 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Gorlice; część danych: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    160 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 358 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    1 309

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −121 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 1 285 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gorlice mieszkało 24 825 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 121 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 640 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 167,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 5,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 640 złrocznie

    +167,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,4%

    −3,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    24 825osób

    −11,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    11 821osób

    −12,2%47,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    13 004osoby

    −10,9%52,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 980osób

    −24,0%12,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 487osób

    −26,9%14,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 950osób

    −24,6%19,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    6 716osób

    −16,3%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    6 692osoby

    +40,2%27,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −121 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,9

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    196

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    317

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,6

    +4,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    22 062

    −9,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    22 897

    −10,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 13 października 2025, 217 m²

      Sosnowa 72B, Gorlice

      1 000 000 złCena za metr kwadratowy: 4 608 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 217 m²
    2. Sprzedaż budynku, 25 września 2025, 128,31 m²

      Biechońskiego 6G, Gorlice

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 2 962 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 128,31 m²
    3. Sprzedaż budynku, 2 czerwca 2025, 225 m²

      Łysogórska 2, Gorlice

      1 250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 556 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 225 m²
    4. Sprzedaż budynku, 22 grudnia 2022, 70 m²

      Łokietka 17, Gorlice

      615 000 złCena za metr kwadratowy: 8 786 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70 m²
    5. Sprzedaż budynku, 24 stycznia 2022, 79 m²

      Stróżowska 79, Gorlice

      345 000 złCena za metr kwadratowy: 4 367 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 79 m²
    6. Sprzedaż budynku, 5 maja 2021, 145 m²

      Kochanowskiego 18, Gorlice

      257 500 złCena za metr kwadratowy: 1 776 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 145 m²
    7. Sprzedaż budynku, 15 stycznia 2021, 152,8 m²

      Dolna 15F, Gorlice

      529 000 złCena za metr kwadratowy: 3 462 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 152,8 m²
    8. Sprzedaż budynku, 12 sierpnia 2020, 143 m²

      Sosnowa 34C, Gorlice

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 049 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 143 m²
    9. Sprzedaż budynku, 20 grudnia 2018, 1 727,45 m²

      Parkowa 6, Gorlice

      3 480 900 złCena za metr kwadratowy: 2 015 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 1 727,45 m²
    10. Sprzedaż budynku, 5 lutego 2016, 19 m²

      Konopnickiej 21, Gorlice

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 789 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych