Budynki · Ceny transakcyjne
Rabka-Zdrój - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 3 sierpnia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 43 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 3 sierpnia 2024 – 3 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
43
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
460 500zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
1 055m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 13 z 29 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRabka-Zdrój - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 092 transakcje.
Budynki: 2 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 3 sierpnia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 43 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 460 500 zł, a mediana powierzchni działek 1 055 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 102 | 10 730 zł/m² | 450 000 zł | 44,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 8 | 108 zł/m² | 160 000 zł | 1 820,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 62 | 94 zł/m² | 140 000 zł | 1 360,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 9,96 zł/m² | 17 500 zł | 1 961,0 m² |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nowotarski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 258 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 109 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 071 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 471 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowotarski
- Liczba mieszkań w próbie
- 448
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowotarskim w 2025 roku: 7 471 zł miesięcznie. To 79,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 258 000 zł — z 437 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 12 072 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 14 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowotarskim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowotarskim w 2025 roku: 5,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,7% do 5,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,0 do 8,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 471 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 072osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 674osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 578osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 844osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 418osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 402osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 830osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
98
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
112
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 114
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 446
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 6 lipca 2026, 288 m²
Kowalczykówka
750 000 złCena za metr kwadratowy: 2 604 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 288 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 8 grudnia 2025, 90 m²
Bystra 3, Rabka-Zdrój
230 000 złCena za metr kwadratowy: 2 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90 m²
Sprzedaż budynku, 4 listopada 2015, 535 m²
Orkana 30, Rabka-Zdrój
300 000 złCena za metr kwadratowy: 561 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 535 m²
Sprzedaż budynku, 8 września 2015, 100 m²
Sołtysówka
192 000 złCena za metr kwadratowy: 1 920 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100 m²
Sprzedaż budynku, 28 maja 2015, 93 m²
Kapicówka
450 000 złCena za metr kwadratowy: 4 839 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93 m²
Sprzedaż budynku, 10 sierpnia 2012, 108 m²
Łęgi
250 000 złCena za metr kwadratowy: 2 315 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 108 m²
Sprzedaż budynku, 2 sierpnia 2012, 990 m²
Garncarska 6, Rabka-Zdrój
650 000 złCena za metr kwadratowy: 657 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 990 m²
Sprzedaż budynku, 20 kwietnia 2012, 136 m²
Gaje
420 000 złCena za metr kwadratowy: 3 088 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 136 m²
Sprzedaż budynku, 20 czerwca 2011, 113 m²
Gawronówka
620 000 złCena za metr kwadratowy: 5 487 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 113 m²
Sprzedaż budynku, 30 września 2010, 111 m²
Śmietanówka
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 081 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 111 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych