Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Lisia Góra

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

121603_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 20 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 23 z 35 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

6 138zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

700 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni użytkowej ?

125,3m²

Liczba transakcji ?

34

  • 20 lutego 2024 – 20 lutego 2026 · 34 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

35

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 23 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

685 000zł

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

923m²

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

2kondygnacje

W 7 z 8 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Lisia Góra - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 072 transakcje.

Budynki: 34 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 6 138 zł/m². Od 20 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 23 z 35 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 685 000 zł, a mediana powierzchni działek 923 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 19 5 743 zł/m² 364 661 zł 58,1 m²
Działki budowlane Niska próba 23 61 zł/m² 140 000 zł 1 672,5 m²
Działki rolne 222 32 zł/m² 61 000 zł 1 375,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 22 9,08 zł/m² 31 800 zł 3 800,0 m²
Budynki Niska próba 34 6 138 zł/m² 700 000 zł 125,3 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lisia Góra; część danych: powiat tarnowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    364 661 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 743 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    58,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 681 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 301 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnowski
    Liczba mieszkań w próbie
    19

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +4,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +47 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7 301 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 364 661 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lisia Góra mieszkały 15 694 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 47 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,3%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnowskim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 088 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 144,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,2 do 7,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 301 złmiesięcznie

    +139,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 088 złrocznie

    +144,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,9%

    +4,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,6%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,9%

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    15 694osoby

    +4,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 811osób

    +5,4%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 883osoby

    +4,2%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 752osoby

    +1,9%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 793osoby

    −18,0%17,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 588osób

    +1,0%22,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 185osób

    +18,3%26,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 376osób

    +33,5%15,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +47 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    3,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    3,1

    −1,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    208

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    161

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    7,7

    +4,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    15 265

    +5,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    11 175

    +16,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 8 września 2026, 98,78 m²

      Pinasy

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 2 531 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,78 m²
      • numer budynku 89
    2. Sprzedaż budynku, 28 sierpnia 2026, 173,57 m²

      93E, Zaczarnie

      1 590 000 złCena za metr kwadratowy: 9 161 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 173,57 m²
      • numer budynku 38
    3. Sprzedaż budynku, 27 sierpnia 2026, 90,23 m²

      Pawęzów

      695 000 złCena za metr kwadratowy: 7 703 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,23 m²
      • numer budynku 251
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż budynku, 17 sierpnia 2026, 113,41 m²

      89L, Pawęzów

      720 000 złCena za metr kwadratowy: 6 349 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 113,41 m²
      • numer budynku 228
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż budynku, 12 sierpnia 2026, 90,23 m²

      Pawęzów

      645 000 złCena za metr kwadratowy: 7 148 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,23 m²
      • numer budynku 252
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż budynku, 22 lipca 2026, 90,54 m²

      Pawęzów

      670 000 złCena za metr kwadratowy: 7 400 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,54 m²
      • numer budynku 253
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż budynku, 9 lipca 2026, 144,74 m²

      135F, Śmigno

      770 000 złCena za metr kwadratowy: 5 320 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 144,74 m²
      • numer budynku 124
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż budynku, 28 kwietnia 2026, 126,66 m²

      135B, Zaczarnie

      640 000 złCena za metr kwadratowy: 5 053 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 126,66 m²
      • numer budynku 188
    9. Sprzedaż budynku, 24 kwietnia 2026, 164,11 m²

      46I, Pawęzów

      1 150 000 złCena za metr kwadratowy: 7 007 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 164,11 m²
      • numer budynku 73
    10. Sprzedaż budynku, 20 lutego 2026, 113,41 m²

      89F, Pawęzów

      699 000 złCena za metr kwadratowy: 6 163 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 113,41 m²
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych