Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 20 lipca 2024 – 20 lipca 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 8 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWieniawa - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 235 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 43 zł/m² | 48 000 zł | 1 400,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 84 | 4,87 zł/m² | 23 500 zł | 4 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wieniawa; część danych: powiat przysuski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −27 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przysuskim w 2025 roku: 8 189 zł miesięcznie. To 87,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wieniawa mieszkało 4 977 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 27 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przysuskim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 850 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przysuskim w 2025 roku: 18,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 23,7% do 18,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 160 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 162,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 189 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 160 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
18,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
12,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 977osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 445osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 532osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
765osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
865osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 082osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 308osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
957osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
39
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
66
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 039
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 525
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2025, 47,14 m²
Wieniawa
87 000 złCena za metr kwadratowy: 1 846 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,14 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2024, 31,4 m²
Bugaj
17 000 złCena za metr kwadratowy: 541 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,4 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2021, 31,4 m²
Bugaj
13 500 złCena za metr kwadratowy: 430 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,4 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2016, 61 m²
Choiniak
88 000 złCena za metr kwadratowy: 1 443 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2014, 86 m²
Wieniawa
113 807 złCena za metr kwadratowy: 1 323 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86 m²
- 5 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2014, 22 m²
Wieniawa
27 976 złCena za metr kwadratowy: 1 272 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2014, 53 m²
Wieniawa
69 116 złCena za metr kwadratowy: 1 304 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2014, 82 m²
Wieniawa
109 446 złCena za metr kwadratowy: 1 335 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82 m²
- 5 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2014, 86 m²
Wieniawa
111 538 złCena za metr kwadratowy: 1 297 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2014, 57 m²
Wieniawa
73 679 złCena za metr kwadratowy: 1 293 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieniawa - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 8 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych