Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

143605_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 927zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

292 072zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,5m²

Liczba transakcji ?

33

  • 27 sierpnia 2025 – 27 sierpnia 2026 · 33 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Zwoleń - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 136 transakcji.

Mieszkania: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 927 zł/m², a mediana powierzchni 47,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 33 6 927 zł/m² 292 072 zł 47,5 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 12 67 zł/m² 116 250 zł 1 626,0 m²
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 87,9%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 16 7 318 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 13 4 865 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
nr 8 — Zwoleń, ulica Kopernika 40 7 242 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 25 6 698 zł/m² +6,1% Niska próba
2025 31 6 313 zł/m² −7,8% Wiarygodna
2024 46 6 850 zł/m² brak danych Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat zwoleński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    317 088 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 828 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 129 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 089 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat zwoleński
    Liczba mieszkań w próbie
    103

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −12,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −62 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zwoleńskim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 317 088 zł — z 102 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 964 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 62 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zwoleńskim 11,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 575 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie zwoleńskim w 2025 roku: 12,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,8% do 12,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,2 do 9,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 089 złmiesięcznie

    +140,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,3%

    +5,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    12,8%

    −6,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,4%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 964osoby

    −12,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 315osób

    −12,4%47,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 649osób

    −12,3%52,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    860osób

    −19,9%12,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 062osoby

    −30,2%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 336osób

    −25,7%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 011osób

    −11,7%28,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 695osób

    +33,2%24,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −62 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −8,9

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    50

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    112

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    9,0

    +6,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 982

    −9,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 671

    −9,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2026, 69,37 m²

      Doktora Perzyny 85, Zwoleń

      336 000 złCena za metr kwadratowy: 4 844 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,37 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 44,51 m²

      Praga

      326 000 złCena za metr kwadratowy: 7 324 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,51 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2026, 50,69 m²

      Praga

      370 968 złCena za metr kwadratowy: 7 318 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,69 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2026, 37 m²

      Władysława Jagiełły 8, Zwoleń

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 865 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 64,24 m²

      Praga

      455 332 złCena za metr kwadratowy: 7 088 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,24 m²
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2026, 48 m²

      Wojska Polskiego 44, Zwoleń

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 833 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2026, 32,7 m²

      11 Listopada 2, Zwoleń

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 281 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2026, 56,01 m²

      11 Listopada 2, Zwoleń

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 4 196 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 51,1 m²

      Bohaterów Walki z Faszyzmem 78A, Zwoleń

      265 000 złCena za metr kwadratowy: 5 186 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 34 m²

      Curie-Skłodowskiej 4, Zwoleń

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 3 235 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto wynosi 6 927 zł/m² na podstawie 33 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 292 072 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto?

    Mediana ceny wynosi 7 318 zł/m² na rynku pierwotnym i 4 865 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 87,9%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zwoleń - miasto rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 927 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych