Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 11 września 2024 – 11 września 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRadziejowice - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 007 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 360 | 130 zł/m² | 177 900 zł | 1 200,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 63 | 31 zł/m² | 85 000 zł | 1 629,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 2 321,0 m² |
| Budynki Niska próba | 93 | 10 011 zł/m² | 1 315 000 zł | 84,7 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 6 | 6 315 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 9 | 6 622 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 6 391 zł/m² | −4,3% | Niska próba |
| 2025 | 8 | 6 679 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radziejowice; część danych: powiat żyrardowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +18,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +35 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 9 111 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radziejowice mieszkało 6 597 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 18,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 35 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żyrardowskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 839 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 144,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 8,1 do 8,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 111 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 839 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
97,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 597osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 303osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 089osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 090osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 336osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 941osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 141osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+35 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
5,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
121
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
86
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 993
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 651
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 maja 2026 |
Bukowa 2, Chroboty
Lokal
|
817 000 zł | 6 622 zł/m² ? | 123,4 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 kwietnia 2026 |
Fiołkowa 11, Korytów
Lokal
|
550 000 zł | 6 394 zł/m² ? | 86,0 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 31 marca 2026 |
Fiołkowa 11, Korytów
Lokal
|
587 000 zł | 6 830 zł/m² ? | 86,0 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 27 marca 2026 |
Tęczowa 18F, Nowe Budy
Lokal
|
839 000 zł | 6 236 zł/m² ? | 134,6 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 20 marca 2026 |
Familijna 14B, Korytów
Lokal
|
704 700 zł | 6 389 zł/m² ? | 110,3 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 23 stycznia 2026 |
Familijna 14B, Korytów
Lokal
|
703 000 zł | 6 374 zł/m² ? | 110,3 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 15 grudnia 2025 |
Bukowa 2, Chroboty
Lokal
|
812 000 zł | 6 602 zł/m² ? | 123,0 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 listopada 2025 | 790 000 zł | 7 691 zł/m² ? | 102,7 m² | 1/1 ? | 6 | brak danych | |
| 24 października 2025 |
CICHA 4, Radziejowice
Lokal
|
385 000 zł | 7 461 zł/m² ? | 51,6 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 października 2025 | 740 000 zł | 7 204 zł/m² ? | 102,7 m² | 1/1 ? | 6 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska?
Mediana ceny wynosi 6 315 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 622 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radziejowice - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych