Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wiskitki - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Wiskitki - miasto 143805_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

8 602 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

898 000 zł

Mediana metrażu

104,4 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Wiskitki - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 79 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 8 602 zł/m², a mediana metrażu 104,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1 8 602 zł/m² 898 000 zł 104,4 m²
Działki budowlane 48 140 zł/m² 147 000 zł 1 457,5 m²
Działki rolne 13 1 122,5 m²
Budynki 21 99,9 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
5 pokoi 1 8 602 zł/m² 898 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek pierwotny 1 8 602 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat żyrardowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim w 2025 r.: 9 121 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 127,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 898 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 11,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 1 476 osób. Od 2021 r. liczba mieszkańców wzrosła o 4,6%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 11 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie żyrardowskim 36,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 27,4 do 36,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żyrardowskim w 2025 r.: 8,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2021 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 6,0 do 4,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
11,4 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
898 000 zł
Mediana ceny za m²
8 602 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
104,4 m²
Szacunkowy dochód netto
6 547 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 121 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat żyrardowski
Liczba mieszkań w próbie
1
Cena całego mieszkania 898 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 78 569 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 109 448 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +4,6%
Saldo migracji 2025 +11 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim

?
9 121 zł+127,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
97,2%+0,8
Stopa bezrobocia?
8,9%-5,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
7,7%-0,2

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
1 476 +4,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
721+3,4%
Kobiety?
755+5,7%
Wiek
0-14 lat?
255+4,9%
15-29 lat?
249+14,7%
30-44 lata?
318-10,7%
45-64 lata?
410+14,8%
65+?
244+2,5%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 11 osób przez migracje w 2025 r.

?
+11 osób +375,0%
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
7,5+10,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
7,5+10,3
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
33+175,0%
Wymeldowania?
22+37,5%

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie żyrardowskim

?
36,9+9,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,1-1,9
Wodociąg?
1 478+4,7%
Kanalizacja?
1 083+82,9%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
17.12.2025 Słoneczna 30A, Wiskitki Lokal 2_LOK 898 000 zł 8 602 zł/m² ? 104,4 m² ? 5 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie żyrardowskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wiskitki - miasto wynosi 8 602 zł/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.