Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 075zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
195 000zł
Mediana powierzchni ?
56,5m²
Liczba transakcji ?
47
- 11 czerwca 2024 – 11 czerwca 2026 · 47 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGłogówek - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 482 transakcje.
Mieszkania: 47 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 075 zł/m², a mediana powierzchni 56,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 47 | 3 075 zł/m² | 195 000 zł | 56,5 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 29 | 204 zł/m² | 90 000 zł | 700,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 1 901,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 18 | 4 764 zł/m² | 212 915 zł | 81,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 8 | 577 zł/m² | 22 408 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 21 | 4 255 zł/m² | 195 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 14 | 3 974 zł/m² | 247 500 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 47 | 3 075 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| GŁOGÓWEK | 32 | 3 705 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 3 978 zł/m² | +31,8% | Niska próba |
| 2025 | 21 | 3 018 zł/m² | −1,9% | Niska próba |
| 2024 | 28 | 3 075 zł/m² | +10,4% | Niska próba |
| 2023 | 18 | 2 786 zł/m² | +623,6% | Niska próba |
| 2022 | 42 | 385 zł/m² | −75,7% | Wiarygodna |
| 2021 | 29 | 1 582 zł/m² | −5,5% | Niska próba |
| 2020 | 34 | 1 674 zł/m² | +2,3% | Wiarygodna |
| 2019 | 13 | 1 636 zł/m² | +47,0% | Niska próba |
| 2018 | 10 | 1 113 zł/m² | −7,4% | Niska próba |
| 2017 | 11 | 1 202 zł/m² | −11,2% | Niska próba |
| 2016 | 14 | 1 354 zł/m² | −0,1% | Niska próba |
| 2015 | 24 | 1 356 zł/m² | +6,4% | Niska próba |
| 2014 | 19 | 1 275 zł/m² | +15,9% | Niska próba |
| 2013 | 48 | 1 100 zł/m² | −2,3% | Wiarygodna |
| 2012 | 23 | 1 126 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat prudnicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 70 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 325 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 352 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 994 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat prudnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 355
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −25 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie prudnickim w 2025 roku: 7 994 zł miesięcznie. To 85,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 750 zł — z 347 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 325 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 25 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie prudnickim 15,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie prudnickim w 2025 roku: 10,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 10,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,6 do 1,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 994 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 325osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 534osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 791osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
786osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
757osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 217osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 518osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 047osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−25 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
25
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
50
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 322
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 707
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 czerwca 2026 | 3 Maja 12, Głogówek Lokal 4 | 250 000 zł | 4 318 zł/m² ? | 57,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 21 maja 2026 | Rynek 10, Głogówek Lokal 8 | 130 000 zł | 3 869 zł/m² ? | 33,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 19 maja 2026 | Piotra Skargi 11, Głogówek Lokal 6 | 230 000 zł | 2 715 zł/m² ? | 84,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 30 kwietnia 2026 | Mickiewicza 6, Głogówek Lokal 5 | 150 000 zł | 2 655 zł/m² ? | 56,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 29 kwietnia 2026 | 3 Maja 12, Głogówek Lokal 3 | 255 000 zł | 4 885 zł/m² ? | 52,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 8 kwietnia 2026 | Szkolna 2a, Głogówek Lokal 12 | 390 000 zł | 6 383 zł/m² ? | 61,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 2 kwietnia 2026 | Rynek 7, Głogówek Lokal 42 | 185 000 zł | 5 441 zł/m² ? | 34,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 20 marca 2026 | Rynek 15, Głogówek Lokal 2 | 340 000 zł | 6 158 zł/m² ? | 55,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 17 marca 2026 | Mickiewicza 6, Głogówek Lokal 4 | 300 000 zł | 3 978 zł/m² ? | 75,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 2 marca 2026 | Fabryczna 15, Głogówek Lokal 3 | 390 000 zł | 5 390 zł/m² ? | 72,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto wynosi 3 075 zł/m² na podstawie 47 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 195 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głogówek - miasto spadły o 87,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 075 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych