Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 577zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
220 000zł
Mediana powierzchni ?
63,9m²
Liczba transakcji ?
8
- 31 lipca 2024 – 31 lipca 2026 · 8 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLeśnica - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 113 transakcji.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 577 zł/m², a mediana powierzchni 63,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 3 577 zł/m² | 220 000 zł | 63,9 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 11 | 7 zł/m² | 34 629 zł | 4 736,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 11 | 3 645 zł/m² | 430 000 zł | 108,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 3 577 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 7 | 2 901 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2013 | 5 | 1 976 zł/m² | +23,8% | Niska próba |
| 2012 | 5 | 1 596 zł/m² | +70,7% | Niska próba |
| 2011 | 6 | 935 zł/m² | −66,3% | Niska próba |
| 2010 | 7 | 2 772 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 134 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 180 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 64,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 698 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 770 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzelecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 81
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 134 000 zł — z 80 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 505 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 6 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,9 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 770 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 505osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 194osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 311osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
324osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
416osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
500osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
790osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
475osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−2,8
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
46
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
40
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 503
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 184
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 maja 2026 | PLAC NARUTOWICZA 14C, LEŚNICA Lokal 2 | 285 000 zł | 4 802 zł/m² ? | 59,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 27 maja 2026 | KOZIELSKA 25, LEŚNICA Lokal 1 | 325 000 zł | 4 215 zł/m² ? | 77,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 30 października 2025 | PLAC NARUTOWICZA 5, LEŚNICA Lokal 2 | 171 700 zł | 2 355 zł/m² ? | 72,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 8 października 2025 | KOŚCIUSZKI 21C, LEŚNICA Lokal 1 | 220 000 zł | 3 212 zł/m² ? | 68,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 12 lipca 2025 | PLAC NARUTOWICZA 14f, LEŚNICA Lokal 2 | 100 000 zł | 3 541 zł/m² ? | 28,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 2 czerwca 2025 | KOZIELSKA 25b, LEŚNICA Lokal 5 | 210 000 zł | 3 977 zł/m² ? | 52,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 września 2024 | KOŚCIUSZKI 19, LEŚNICA Lokal 14 Udziały wymagają uwagi ? | 290 000 zł | 202 563 zł/m² ? | 1,4 m² ? | 209/10000 ? | 4 | 3 |
| 5 września 2024 | KOŚCIUSZKI 21, LEŚNICA Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 245 000 zł | 3 577 zł/m² ? | 68,5 m² ? | 1/1oraz 216/10000 ? | 4 | brak danych |
| 23 lipca 2024 | ZDZIESZOWICKA 25, LEŚNICA Lokal 5 | 80 000 zł | 2 286 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 2 czerwca 2023 | DWORCOWA 1, LEŚNICA Lokal 8 | 140 000 zł | 3 410 zł/m² ? | 41,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto wynosi 3 577 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 220 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśnica - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 577 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych