Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

161107_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 319zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

157 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

45,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

18

  • 24 lipca 2024 – 24 lipca 2026 · 18 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Zawadzkie - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 452 transakcje.

Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 319 zł/m², a mediana powierzchni 45,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 18 3 319 zł/m² 157 500 zł 45,2 m²
Garaże 4 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 61,1%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 9 3 651 zł/m² 138 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 18 3 319 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 11 3 185 zł/m² −12,8% Niska próba
2025 5 3 651 zł/m² brak danych Niska próba
2023 8 3 966 zł/m² +38,0% Niska próba
2022 5 2 873 zł/m² −17,5% Niska próba
2021 6 3 482 zł/m² +54,1% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    85 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 842 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 698 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 770 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzelecki
    Liczba mieszkań w próbie
    302

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −16,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −46 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 85 000 zł — z 297 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 206 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 16,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 46 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 770 złmiesięcznie

    +145,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,6%

    +7,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,5%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 206osób

    −16,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 013osób

    −17,7%48,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 193osoby

    −14,9%51,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    689osób

    −10,8%11,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    753osoby

    −48,0%12,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 398osób

    −14,3%22,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 957osób

    −13,6%31,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 409osób

    +8,8%22,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −46 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −7,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,5

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −3,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    37

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    83

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 206

    −16,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 677

    −15,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 73,01 m²

      ANDRZEJA 6, ZAWADZKIE

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 424 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,01 m²
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2026, 46,11 m²

      POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 17, ZAWADZKIE

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 819 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,11 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 34,56 m²

      MIARKI 11, ZAWADZKIE

      111 100 złCena za metr kwadratowy: 3 215 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,56 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 38,89 m²

      OPOLSKA 9, ZAWADZKIE

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 4 243 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,89 m²
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 32,88 m²

      MIARKI 11, ZAWADZKIE

      70 600 złCena za metr kwadratowy: 2 147 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,88 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 48,15 m²

      OPOLSKA 48, ZAWADZKIE

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 454 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,15 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2026, 25,4 m²

      POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 13, ZAWADZKIE

      80 900 złCena za metr kwadratowy: 3 185 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,4 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2026, 47,6 m²

      OPOLSKA 61C, ZAWADZKIE

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 252 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,6 m²
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 45,46 m²

      NOWE OSIEDLE 1, ZAWADZKIE

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 4 289 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,46 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 36,22 m²

      NOWE OSIEDLE 3, ZAWADZKIE

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 3 037 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,22 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto wynosi 3 319 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 45,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 157 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zawadzkie - miasto rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 319 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych