Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Zawadzkie
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 037zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
138 000zł
Mediana powierzchni ?
46,4m²
Liczba transakcji ?
42
- 12 sierpnia 2024 – 12 sierpnia 2026 · 42 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZawadzkie to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 543 transakcje.
Mieszkania: 42 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 037 zł/m², a mediana powierzchni 46,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 42 | 3 037 zł/m² | 138 000 zł | 46,4 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 13 | 86 zł/m² | 90 000 zł | 1 190,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 10 | 4 zł/m² | 10 500 zł | 2 473,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 23 | 5 920 zł/m² | 380 000 zł | 54,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 9 | 2 596 zł/m² | 80 900 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 15 | 3 215 zł/m² | 138 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 11 | 3 339 zł/m² | 187 661 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 4 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 38 | 3 038 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Zawadzkie - miasto | 39 | 3 185 zł/m² |
| Zawadzkie - obszar wiejski | 5 | 1 592 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 2 415 zł/m² | −27,7% | Niska próba |
| 2025 | 21 | 3 339 zł/m² | +38,7% | Niska próba |
| 2024 | 20 | 2 408 zł/m² | −39,3% | Niska próba |
| 2023 | 8 | 3 966 zł/m² | +47,5% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 2 689 zł/m² | −29,8% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 3 833 zł/m² | +75,0% | Niska próba |
| 2020 | 17 | 2 190 zł/m² | +32,6% | Niska próba |
| 2019 | 27 | 1 651 zł/m² | −13,5% | Niska próba |
| 2018 | 23 | 1 909 zł/m² | +15,6% | Niska próba |
| 2017 | 36 | 1 651 zł/m² | −7,5% | Wiarygodna |
| 2016 | 29 | 1 785 zł/m² | +14,9% | Niska próba |
| 2015 | 23 | 1 554 zł/m² | −11,1% | Niska próba |
| 2014 | 21 | 1 749 zł/m² | +15,3% | Niska próba |
| 2013 | 22 | 1 517 zł/m² | −13,7% | Niska próba |
| 2012 | 22 | 1 757 zł/m² | +16,1% | Niska próba |
| 2011 | 24 | 1 514 zł/m² | +17,5% | Niska próba |
| 2010 | 15 | 1 289 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zawadzkie; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 707 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 669 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 698 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 770 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzelecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 423
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −34 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 707 zł — z 418 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zawadzkie mieszkały 10 262 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 34 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 19,2 do 13,7.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 397 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 142,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,5 do 0,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 770 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 397 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 262osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 986osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 276osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 292osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 320osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 200osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 178osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−34 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
87
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
121
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 258
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 617
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 maja 2026 | MIARKI 11, ZAWADZKIE Lokal 8 | 111 100 zł | 3 215 zł/m² ? | 34,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 13 kwietnia 2026 | MIARKI 7, ZAWADZKIE Lokal 3 | 121 200 zł | 2 321 zł/m² ? | 52,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 20 marca 2026 | OPOLSKA 48, ZAWADZKIE Lokal 9 | 70 000 zł | 1 454 zł/m² ? | 48,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 5 lutego 2026 | POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 13, ZAWADZKIE Lokal 41 | 80 900 zł | 3 185 zł/m² ? | 25,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 3 lutego 2026 | OPOLSKA 61C, ZAWADZKIE Lokal 17 | 250 000 zł | 5 252 zł/m² ? | 47,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 28 stycznia 2026 | NOWE OSIEDLE 1, ZAWADZKIE Lokal 3 | 195 000 zł | 4 289 zł/m² ? | 45,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 26 stycznia 2026 | LUBLINIECKA 9, ZAWADZKIE Lokal 5 | 97 734 zł | 2 406 zł/m² ? | 40,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 stycznia 2026 | NOWE OSIEDLE 3, ZAWADZKIE Lokal 19 | 110 000 zł | 3 037 zł/m² ? | 36,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 14 stycznia 2026 | SPACEROWA 1, ZAWADZKIE Lokal 3 | 150 000 zł | 2 423 zł/m² ? | 61,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 stycznia 2026 | WIOSENNA 1, KIELCZA Lokal 1 | 25 000 zł | 472 zł/m² ? | 53,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Zawadzkie?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Zawadzkie wynosi 3 037 zł/m² na podstawie 42 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Zawadzkie?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 138 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Zawadzkie?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 038 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Zawadzkie rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Zawadzkie spadły o 41,6% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 037 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych