Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Kolonowskie
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 258zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
149 100zł
Mediana powierzchni ?
37,8m²
Liczba transakcji ?
11
- 18 sierpnia 2024 – 18 sierpnia 2026 · 11 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKolonowskie to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 130 transakcji.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 258 zł/m², a mediana powierzchni 37,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 2 258 zł/m² | 149 100 zł | 37,8 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 8 | 41 zł/m² | 40 000 zł | 1 231,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 15 | 6 zł/m² | 32 500 zł | 2 937,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 16 | 5 271 zł/m² | 235 000 zł | 47,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 9 | 2 258 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Kolonowskie - miasto | 11 | 3 066 zł/m² |
| Kolonowskie - obszar wiejski | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 1 539 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2017 | 7 | 1 234 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2015 | 5 | 1 021 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2013 | 13 | 1 084 zł/m² | +98,5% | Niska próba |
| 2012 | 7 | 546 zł/m² | +77,9% | Niska próba |
| 2011 | 7 | 307 zł/m² | −75,0% | Niska próba |
| 2010 | 7 | 1 229 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kolonowskie; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 70 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 229 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 698 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 770 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzelecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 84
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +27 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 81 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kolonowskie mieszkało 5 588 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 27 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 19,2 do 13,7.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 398 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 195%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 770 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 398 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 588osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 682osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 906osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
737osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
672osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 297osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 724osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 158osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
74
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 417
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 853
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 kwietnia 2025 | KOŚCIUSZKI 2, KOLONOWSKIE Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 58 000 zł | 1 539 zł/m² ? | 37,7 m² ? | 1373/10000 - GRUNT 1/1 - LOKAL ? | 2 | brak danych |
| 7 kwietnia 2025 | PLUDERSKA 1C, KOLONOWSKIE Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 340 000 zł | 3 066 zł/m² ? | 110,9 m² ? | 242/1000 - GRUNT 1/1 - LOKAL ? | 5 | brak danych |
| 4 kwietnia 2025 | KOŚCIUSZKI 3, KOLONOWSKIE Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 100 000 zł | 1 311 zł/m² ? | 76,3 m² ? | 1/1 udział w nieruchomości wspólnej 2077/10000 ? | 3 | brak danych |
| 10 marca 2025 | DWORCOWA 45-51, KOLONOWSKIE Lokal 47 Udziały wymagają uwagi ? | 80 000 zł | 37 223 zł/m² ? | 2,1 m² ? | 270/10000 ? | 5 | brak danych |
| 6 marca 2025 | BOŻKA 1, KOLONOWSKIE Lokal 10 Udziały wymagają uwagi ? | 120 000 zł | 39 248 zł/m² ? | 3,1 m² ? | 808/10000 ? | 3 | 2 |
| 25 lutego 2025 | PLAC TARGOWY 14a, STANISZCZE WIELKIE Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 600 zł | 215 zł/m² ? | 2,8 m² ? | 2224/30000 ? | 3 | 1 |
| 20 stycznia 2025 | SZKOLNA 24, KOLONOWSKIE Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 570 000 zł | 4 098 zł/m² ? | 139,1 m² ? | 1/1 - lokal, 6245/10000 - grunt ? | 5 | brak danych |
| 10 stycznia 2025 | Dzierżonia 18, Kolonowskie Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 205 000 zł | 6 929 zł/m² ? | 29,6 m² ? | 2834/10000 ? | 5 | 2 |
| 7 stycznia 2025 | KOLEJOWA 6, KOLONOWSKIE Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 149 100 zł | 1 502 zł/m² ? | 99,2 m² ? | lokal - 1/1 grunt - 1332/10000 ? | 4 | brak danych |
| 18 grudnia 2024 | KOLEJOWA 3, KOLONOWSKIE Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 300 000 zł | 3 121 zł/m² ? | 96,1 m² ? | 1/1 - własność lokalu 3638/10000 - własność g ... ? | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kolonowskie?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kolonowskie wynosi 2 258 zł/m² na podstawie 11 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kolonowskie?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 37,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 149 100 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kolonowskie rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kolonowskie wzrosły o 9,6% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 258 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych