Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 382zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
50 000zł
Mediana powierzchni ?
48,6m²
Liczba transakcji ?
9
- 9 kwietnia 2024 – 9 kwietnia 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 29 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaFredropol - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 255 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 8 | brak danych | brak danych | 1 393,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 73 | brak danych | brak danych | 3 106,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | brak danych | brak danych | 3 032,5 m² |
| Budynki Niska próba | 20 | brak danych | brak danych | 86,1 m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 5 | 1 563 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Fredropol; część danych: powiat przemyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 50 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 382 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 310 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 500 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przemyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −46 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przemyskim w 2025 roku: 7 500 zł miesięcznie. To 80,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Fredropol mieszkały 5 074 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 46 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie przemyskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 662 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 9,4 do 7,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przemyskim w 2025 roku: 16,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 16,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 063 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 217,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 500 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 063 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
80,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 074osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 551osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 523osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
631osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
943osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 118osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 437osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
945osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−46 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−9,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−9,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
25
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
71
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
493
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 798
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 sierpnia 2022 | Sierakośce Lokal 2 | 120 000 zł | 2 253 zł/m² ? | 53,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 29 lipca 2022 | Kolonia Darowicka Lokal 5 | 50 000 zł | 1 563 zł/m² ? | 32,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 20 czerwca 2022 | Huwniki Lokal 7 | 50 000 zł | 1 139 zł/m² ? | 43,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 21 lutego 2022 | Kolonia Darowicka Lokal 6 | 125 000 zł | 2 841 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 lutego 2022 | Kolonia Darowicka Lokal 12 | 24 600 zł | 1 382 zł/m² ? | 17,8 m² ? | 1/1 ? | 1 | brak danych |
| 28 grudnia 2021 | Kolonia Darowicka Lokal 4 | 190 000 zł | 3 909 zł/m² ? | 48,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 września 2021 | Polska Ulica Lokal 9 | 40 000 zł | 769 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 24 sierpnia 2021 | Polska Ulica Lokal 6 | 50 000 zł | 962 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 29 lipca 2021 | Polska Ulica Lokal 16 | 55 000 zł | 1 058 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska wynosi 1 382 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 50 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Fredropol - gmina wiejska nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 382 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 29 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 29 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych