Budynki · Ceny transakcyjne
Głogów Małopolski - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 28 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z 77 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
5 565zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
723 500zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
130,0m²
Liczba transakcji ?
6
- 28 września 2024 – 28 września 2026 · 6 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
77
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
664 600zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
806m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 25 z 40 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGłogów Małopolski - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 463 transakcje.
Budynki: 6 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 5 565 zł/m². Od 28 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z 77 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 664 600 zł, a mediana powierzchni działek 806 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 51 | 8 113 zł/m² | 509 000 zł | 61,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 55 | 229 zł/m² | 250 000 zł | 984,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 158 | 43 zł/m² | 62 955 zł | 1 250,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | 10 zł/m² | 15 000 zł | 2 400,0 m² |
| Budynki Niska próba | 6 | 5 565 zł/m² | 723 500 zł | 130,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 373 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 888 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 157 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 092 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rzeszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 104
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −29,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +126 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 373 750 zł — z 102 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 9 359 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 29,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 126 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 8,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 092 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 359osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 661osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 698osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 714osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 548osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 227osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 396osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 474osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+126 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
13,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
210
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 345
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 128
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 11 sierpnia 2026, 347,17 m²
328, Wysoka Głogowska
650 000 złCena za metr kwadratowy: 1 872 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 347,17 m²
Sprzedaż budynku, 21 maja 2026, 130,01 m²
Leśna 13B, Rudna Mała
689 000 złCena za metr kwadratowy: 5 300 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,01 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 20 maja 2026, 130,01 m²
Leśna 13A, Rudna Mała
698 000 złCena za metr kwadratowy: 5 369 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,01 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 18 maja 2026, 130,01 m²
Leśna 13, Rudna Mała
749 000 złCena za metr kwadratowy: 5 761 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,01 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 18 maja 2026, 130,01 m²
Leśna 13C, Rudna Mała
799 000 złCena za metr kwadratowy: 6 146 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,01 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 9 marca 2026, 130 m²
Leśna 24, Wysoka Głogowska
1 260 000 złCena za metr kwadratowy: 9 692 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 9 czerwca 2016, 63 m²
Lipie
270 000 złCena za metr kwadratowy: 4 286 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63 m²
Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2016, 108 m²
Staw
100 000 złCena za metr kwadratowy: 926 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 108 m²
Sprzedaż budynku, 10 grudnia 2015, 78 m²
Staw
316 700 złCena za metr kwadratowy: 4 060 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78 m²
Sprzedaż budynku, 13 lutego 2015, 117 m²
Studzieniec
100 000 złCena za metr kwadratowy: 855 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 117 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych