Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 333zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
175 000zł
Mediana powierzchni ?
22,5m²
Liczba transakcji ?
5
- 24 sierpnia 2024 – 24 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSokołów Małopolski - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 203 transakcje.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 333 zł/m², a mediana powierzchni 22,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 6 333 zł/m² | 175 000 zł | 22,5 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 108 | 14 zł/m² | 20 000 zł | 1 995,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | 5,90 zł/m² | 16 000 zł | 2 950,0 m² |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 85 917 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 800 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 22,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 157 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 092 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rzeszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 27
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 85 917 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 12 985 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,4 do 3,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 092 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 985osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 536osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 449osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 211osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 369osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 892osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 380osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 133osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
102
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
113
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 632
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 667
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2026, 22,5 m²
Rzeszowska 3, Górno
150 000 złCena za metr kwadratowy: 6 667 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2026, 22,5 m²
Rzeszowska 3, Górno
130 000 złCena za metr kwadratowy: 5 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2025, 22,5 m²
Rzeszowska 3, Górno
175 000 złCena za metr kwadratowy: 7 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2025, 45 m²
Rzeszowska 3, Górno
285 000 złCena za metr kwadratowy: 6 333 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2024, 43,7 m²
Podrękaw
210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 805 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,7 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2024, 22,5 m²
Podrękaw
69 000 złCena za metr kwadratowy: 3 067 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2024, 22,5 m²
Podrękaw
170 000 złCena za metr kwadratowy: 7 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2023, 22,5 m²
Podrękaw
159 000 złCena za metr kwadratowy: 7 067 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2023, 22,5 m²
Podrękaw
145 000 złCena za metr kwadratowy: 6 444 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 sierpnia 2021, 22,5 m²
Podrękaw
88 500 złCena za metr kwadratowy: 3 933 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski wynosi 6 333 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 22,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 175 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Sokołów Małopolski - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 333 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych