Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

181707_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 16 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Zagórz - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 029 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 59 30 zł/m² 18 000 zł 655,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 16 brak danych brak danych 97,7 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2019 12 2 403 zł/m² +14,6% Niska próba
2018 17 2 096 zł/m² +18,0% Niska próba
2017 6 1 777 zł/m² +38,3% Niska próba
2016 6 1 285 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat sanocki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    90 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 968 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 134 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 600 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat sanocki
    Liczba mieszkań w próbie
    51

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −5,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −33 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sanockim w 2025 roku: 7 600 zł miesięcznie. To 81,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 90 000 zł — z 51 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 809 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 33 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość rośnie.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie sanockim 16,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik wzrósł z 12,8 do 16,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sanockim w 2025 roku: 9,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,9% do 9,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,8 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 600 złmiesięcznie

    +133,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,1%

    +2,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,5%

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,5%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 809osób

    −5,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 371osób

    −6,3%49,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 438osób

    −4,5%50,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    625osób

    −14,3%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    781osób

    −17,8%16,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    995osób

    −20,4%20,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 360osób

    −4,0%28,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 048osób

    +42,2%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −33 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −6,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −7,6

    −8,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    35

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    68

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,2

    +3,4

    Dane za 2024 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,3

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 149

    −3,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 899

    −3,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    15 maja 2026 Stefana Batorego 32, Zagórz Lokal 2 20 000 zł 550 zł/m² ? 36,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    17 stycznia 2024 Dworcowa 4, Zagórz Lokal 2 130 000 zł 3 133 zł/m² ? 41,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    12 lipca 2021 Chopina 17, Zagórz Lokal 1 85 000 zł 1 741 zł/m² ? 48,8 m² ? brak danych 3 brak danych
    12 maja 2021 Dworcowa 20, Zagórz Lokal 1 160 000 zł 2 929 zł/m² ? 54,6 m² ? brak danych 3 brak danych
    21 kwietnia 2021 Wolności 36, Zagórz Lokal 6 170 000 zł 3 520 zł/m² ? 48,3 m² ? brak danych 4 brak danych
    30 sierpnia 2020 Kolejowa 5, Zagórz Lokal 3 100 000 zł 2 269 zł/m² ? 44,1 m² ? brak danych 3 brak danych
    16 lipca 2020 Stefana Batorego 97, Zagórz Lokal 2 25 000 zł 579 zł/m² ? 43,2 m² ? brak danych 2 brak danych
    11 czerwca 2020 Dworcowa 20, Zagórz Lokal 6 50 000 zł 1 961 zł/m² ? 25,5 m² ? brak danych 2 brak danych
    8 stycznia 2020 Wolności 30, Zagórz Lokal 14 95 000 zł 1 995 zł/m² ? 47,6 m² ? brak danych 4 brak danych
    10 grudnia 2019 Chopina 17, Zagórz Lokal 6 37 500 zł 770 zł/m² ? 48,7 m² ? brak danych 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie sanockim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Zagórz - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych