Budynki · Ceny transakcyjne
Nowa Dęba - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
101,8m²
Liczba transakcji ?
27
- 16 czerwca 2024 – 16 czerwca 2026 · 27 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNowa Dęba - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 269 transakcji.
Budynki: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 101,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 16 | 45 zł/m² | 40 006 zł | 995,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 70 | 6 zł/m² | 22 923 zł | 1 795,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 27 | brak danych | brak danych | 101,8 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat tarnobrzeski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −24 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnobrzeskim w 2025 roku: 8 168 zł miesięcznie. To 87,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 555 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 24 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnobrzeskim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnobrzeskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,1% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 168 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 555osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 222osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 333osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 099osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 301osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 969osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 385osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−24 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
41
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 548
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 179
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 kwietnia 2026 | Górka 78, Chmielów Budynek 1250 | brak danych | brak danych | 105,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 23 kwietnia 2026 | Górka 78, Chmielów Budynek 1251 | brak danych | brak danych | 99,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | 119A, Tarnowska Wola Budynek 114 | 500 000 zł | 5 232 zł/m² ? | 95,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | 119A, Tarnowska Wola Budynek 115 | 500 000 zł | 3 534 zł/m² ? | 141,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | 119A, Tarnowska Wola Budynek 116 | 500 000 zł | 5 642 zł/m² ? | 88,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | 119A, Tarnowska Wola Budynek 117 | 500 000 zł | 2 548 zł/m² ? | 196,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 31 marca 2026 | 208, Alfredówka Budynek 286 | brak danych | brak danych | 97,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 marca 2026 | 105, Jadachy Budynek 1011 | 330 000 zł | 2 451 zł/m² ? | 134,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 marca 2026 | 105, Jadachy Budynek 1012 | 330 000 zł | 2 759 zł/m² ? | 119,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 marca 2026 | 105, Jadachy Budynek 1013 | 330 000 zł | 2 833 zł/m² ? | 116,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w jednostce ewidencyjnej Nowa Dęba - obszar wiejski
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych